Панорама

Компанія Agricom Group запустила в Чернігівській області завод з виробництва пластівців потужністю 1 тис. тонн в місяць, інвестувавши 10,5 млн дол.

Повідомляє АГРОІнсайдер.

Введенням в дію цього підприємства компанія замкнула виробничий ланцюжок від вирощування вівса, його зберігання, оброблення, до виробництва пластівців з вівса та інших зернових культур. Завод був побудований менш ніж за півтора року на місці занедбаного комбікормового заводу. Всього на підприємстві працює 100 чоловік.

Завод Agricom Group – не найпотужніший в Україні, але на сьогодні – найсучасніший.

«У нас найсучасніше обладнання. Є підприємства, які випускають пластівці, але такого сучасного комплекту обладнання немає ні у кого», – сказав iAgro директор виробничого комплексу Андрій Ломейко.

Крім того, завод побудований по безвідходній технології – лушпиння, що отримується в результаті очищення вівса, використовується в котельні для отримання технологічної пари.

Планована окупність інвестицій в будівництво заводу – від 4,5 до 5,5 років. За словами Петра Мельника, виконавчого директора Agricom Group, запуск перероблення дозволить компанії істотно збільшити додану вартість – вівсяні пластівці в 2,5-3,5 рази дорожче, ніж зібраний з полів овес. Сьогодні частка компанії складає 9%, завдяки збільшенню продажів менеджмент прогнозує зростання до 15%.

«А взагалі, ми націлені на 25-30% українського ринку», – сказав Мельник, додавши, що половину виробленої продукції планується експортувати. Сьогодні постачання здійснюються в Болгарію, Румунію, і в планах – експорт до Ізраїлю.

«Ми конкурентоспроможні, якщо порівнювати нашу цінову політику з європейськими виробниками. Однак складність у тому, що наша продукція поки не відома на цьому ринку», – сказав Ірина Брославцева, директор торгового дому «Добродія Фудс».

В Україні за останні 4 місяці продажі пластівців Agricom Group виросли на 30%. У найближчих планах компанії – будівництво на прилеглій до заводу території ще 3 цехів, які будуть випускати інші продукти швидкого приготування під новими торговими марками

Top