Панорама

Міністр кабінету міністрів Дмитро Дубілет вирішив провести електронний перепис населення, тим самим зекономивши два мільярди гривень. Про це він написав на сторінці у соцмережі Facebook.

“Хочу поділитися, як ми заощадимо наступного року 2-3 млрд грн на переписі населення. Перепис населення України – один з моїх топ-20 проектів. Його проведення було заплановано на кінець наступного року, і в бюджеті на нього було передбачено 3.4 млрд грн. Майже 100.000 інтерв’юерів з планшетами мали обійти будинки і квартири українців.

Я умовно розбив усі запити потенційних замовників на два типи. Тип 1. Десь 90% запитів – це інформація про те, в яких населених пунктах мешкає скільки людей, а також їхні стать та вік. Тип 2. Спеціалізована інформація про склад сім’ї, житло, етно-національність тощо”, – повідомив він.

За словами Дубілета, уряд вирішив провести т.зв. електронний перепис.

“Разом з фахівцями з математики і соціології ми проводимо його за таким алгоритмом.

  1. Збираємо анонімну інформацію у мобільних операторів про кількість користувачів та їх розташуванні.

  2. Збираємо дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд). Адже ці групи мають менше проникнення мобільних.

  3. Проводимо “калібруючі” соціологічні опитування. Уточнюємо, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах.

  4. Вставляємо ці дані в математичну модель”, – пояснив міністр.

Він зазначив, що у підсумку уряд отримає досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування

Top