Панорама

Понад 22 мільйони гривень зарплатні заборгували нині працівникам лікарень Чернігівської області. Про це повідомляє UA: Чернігів з посиланням на начальника Управління охорони здоров’я Петра Гармаша. У деяких районах медпрацівники не отримував грошей з серпня. Загалом на зарплати медикам до кінця року не вистачає 60 мільйонів гривень. 

«До четверга того тижня ми не бачили зарплатні 3 місяці», – розповідає старший лаборант КНП «Ніжинська центральна районна лікарня» Оксана Горбань. – Це в цьому році в нас найгірше. 3 місяці, і що ж ми отримали? У вересні там трошки отримали ми, може, тисячу, і все. Й те це за липень іще, хто там у відпустці був».

За словами Юрія Солодька  головного лікаря КНП «Ніжинська центральна районна лікарня» минулого тижня їм виплатили гроші за серпень. А до кінця цього тижня повинні виплатити аванс за вересень.  До кінця року на зарплати лікарні не вистачає 5,5 мільйонів гривень. Фінансується медзаклад за рахунок державної медичної субвенції. Бюджет лікарні заздалегідь затвердили з дефіцитом.

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Петра Гармаша, ситуація  із невчасною виплатою зарплатні склалася у більшості районів області. На сьогодні за серпень, вересень та першу половину жовтня утворилась заборгованість в  понад 22 мільйони гривень. У Ніжинському та Бобровицькому районах суми заборгованості – найбільші. За словами Петра Гармаша, виникають вони щороку через особливості розрахунку медичної субвенції. Уряд робить це за формулою, яка спирається на щільність населення.

«У нас область має друге місце по площі, а численність населення в нас незначна. В нас є деякі райони, в яких щільність населення – 8 людей на 1 квадратний кілометр, якщо середній по Україні вважається 75 людей на км. В середньому по Чернігівській області – 33 людини на 1 км квадратний. А мережу нам потрібно утримувати велику, і надавати послуги медичні в будь-якій частині області.

2019 рік не став винятком. На початку року ми знали, що в нас вже нестача 250 мільйонів. Тому ми звертались до громад, до всіх бюджетів – районних адміністрацій, ОТГ – і на кінець року (ми постійно це тримаємо на контролі) нам 60 мільйонів не вистачає на заробітну плату».

Петро Гармаш каже, остаточно ситуація має вирішитися наступного року, коли медзаклади вторинної ланки реформують, і вони отримуватимуть гроші за кожного пролікованого пацієнта.

Зараз же управління чекає на додатковий транш з держбюджету.

«У нас вже є інформація, що міністерство зробило перерозподіл, і ми очікуємо найближчим часом перший транш»

Top