Панорама

Екологи назвали п’ять найзабрудненіших регіонів України, серед яких опинилася і Чернігівщина.

Як заявила еколог Алла Войцеховська, до областей, де найгірший стан із небезпечними відходами, належать Чернігівська, Запорізька, Київська, Львівська і Полтавська.

За її словами, у цих регіонах екологи та громадські діячі регулярно виявляють звалища небезпечних відходів, у тому числі й медичних.

На думку захисників природи, однією з причин такої ситуації є відсутність контролю з боку Міністерства охорони природи та навколишнього середовища, яке видає ліцензії на утилізацію небезпечних відходів підприємствам, що не мають відповідних технологій.

Другою причиною називають діяльність недобросовісних компаній, які маніпулюють на відкритих торгах «Prozorro», пропонуючи найменші ціни на утилізацію сміття. Псевдо-утилізатори пропонують замовнику торгів переробити відходи за ціною 7 грн за 1 кг. А підприємство, яке дійсно має технологію, щоб це зробити, ставить вартість 27 грн, бо дешевше їхня робота не окупиться. У виграші – недобросовісні ділки.

Третьою причиною незадовільного стану довкілля Чернігівщини є, імовірно, недопрацювання в означеному напрямку не лише Департаменту екології та природних ресурсів, а й керівництва облдержадміністрації на чолі з головою Валерієм Кулічем. Екологи наголошують на тому, що в області відсутні належна організація охорони довкілля і контроль за діяльністю потенційних забруднювачів природи

Top