Панорама

Про реформу «Укрпошти», напевно, чули всі.

Її вирішили розпочати з нашої області: замість звичних відділень поштові послуги людям надаватимуть мобільні автомобільні бригади.

«Пересувне відділення поштового зв’язку – автомобіль – буде обслуговувати маленькі населені пункти, – пояснювала директорка філії «Укрпошти» на Чернігівщині Олена Дорошенко. – Таке авто буде приїжджати в кожен населений пункт – туди, де вже давно нема приміщення «Укрпошти». І бригада в складі начальника пересувного відділення поштового зв’язку, листоноші, водія буде обслуговувати такі села».

Пересувні відділення мають працювати за графіком, приїжджаючи в села у визначені дні й години. Поки начальник відділення обслуговуватиме клієнтів, листоноша піде обслуговувати людей удома. Обрали для експерименту Чернігівщину, бо тут великі відстані між населеними пунктами й низька щільність населення.

Перший етап реформи стартував у Чернігівському, Куликівському і частково Ріпкинському районах – загалом 23 пересувні відділення. Однак місцева влада виступила проти.

Були звернення до уряду й Верховної Ради про неприпустимість скорочення стаціонарних відділень і листонош.

І нещодавно, 11 липня, занепокоєння поштовою реформою висловив і Президент України. За його словами, йому масово надходять звернення щодо проблем із виплатою пенсій, які в сільській місцевості переважно розносять листоноші.

«Ні, це черга не за квитками на матч «Десна» – «Шахтар». Це реалізація пілотного проекту «Укрпошти» в селі Салтикова Дівиця Куликівського району. 11 липня 2018 року. Люди хочуть заплатити комуналку. Раніше вони це робили в сільському поштовому відділенні, яке працювало щоденно. Тепер змушені стояти в черзі до пересувного на вулиці, яке обслуговує їх двічі на тиждень по дві години. Такий графік. Він не влаштовує нікого, але керівництво Чернігівської дирекції не реагує на пропозиції ні селян, ні місцевої та обласної влади. Терпіння селян не безмежне, люди на межі бунту. На всі наші пропозиції приїхати в села й поспілкуватися з людьми реакція керівних поштарів нульова», – написав у Фейсбуці заступник голови Куликівської ОТГ Володимир Повозник.

І ось стало відомо: ще 2 липня генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський написав заяву про відставку. Про це він заявив на зустрічі з журналістами. Смілянський озвучив умови, на яких готовий залишитися: можливість формувати свою команду, мати політичну незалежність, можливість проводити радикальні реформи та реалізовувати чітку стратегію розвитку підприємства. Схоже, така заява – наслідок тиску на Смілянського. Адже, за його задумом, експеримент із реформою на Чернігівщині мав поширитись на всю Україну. Утім реформа категорично не влаштовує місцеву владу, адже слухати скарги від людей доводиться саме місцевим чиновникам. Як буде далі й чи стане реформа «Укрпошти» першою жертвою політики та найближчих виборів – покаже час

Top