Панорама

До Міжнародного дня відмови від куріння студенти Ніжинського медичного коледжу провели акцію «Зміни цигарку на цукерку». Студенти нагадали ніжинцям про шкідливість тютюнопаління і запропонували замінити цигарку на цукерку, аби люди замислилися над глобальністю та актуальністю цієї проблеми, а також пам’ятали про шкоду, яку вони наносять своєму здоров’ю. 

Щорічно третього четверга листопада у світі відзначається Міжнародний день відмови від куріння. Нинішнього року він припадає на 21 листопада. Відзначення цього дня встановлено Американським онкологічним товариством 1977 року. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в світі 90% смертей від раку легенів, 75% від хронічного бронхіту і 25% від ішемічної хвороби серця обумовлені саме тютюнокурінням. Відтак кожні десять секунд на планеті вмирає один курець. На жаль, незважаючи на потужну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо небезпеки тютюнокуріння, очевидну його шкоду, вищезгадане товариство наводить такі статистичні дані: понад півтора мільярда людей на Землі не уявляють свого життя без тютюну, викурюючи від 5 до 25 цигарок на день. З них 30% припадає на жінок фертильного віку, 15% – на підлітків до 18 років, 32% – на чоловіків від 25 до 60 років.

Тютюнокуріння щорічно вбиває понад 120 тисяч українців. Передбачається, що до 2025 року ця сумна цифра зросте наполовину

Top