Панорама

До столиці Франції Парижу 9 грудня прибули лідери всіх чотирьох держав, які мають вести  перемовини у “нормандському форматі”:  президент України Володимир Зеденський, президент РФ Володимир Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький лідер Емануель Макрон.

“Нормандська четвірка” проведе саміт вперше за три роки і говоритиме про врегулювання ситуації на Сході України. Він був започаткований ще у червні 2014 року, коли лідери зустрілись вперше під час святкування 70-річчя висадки союзницьких військ у Нормандії під час Другої світової війни. Загалом відбулося вже 5 таких зустрічей, остання – восени 2016 року, пише ТСН. 

Наразі жодних офіційних деталей зустрічі у “нормандському” форматі немає. Якщо зважати на попередні саміти – звичайною практикою є перемовини чотирьох лідерів як разом зі своїми делегаціями, так і суто тет-а-тет, навіть без перекладачів.

Також відбудеться зустріч між Путіним та Зеленським.  Інформацію про  підтвердив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. 

Загалом Україна очікує рішень із кількох важливих питань, а саме: обмін полоненими за принципом “всіх на всіх”, припинення вогню та розведення військ, система проведення місцевих виборів на окупованому Донбасі, а також контроль над державним кордоном. 

Росія, своєю чергою, їде на саміт зі своїми традиційними вимогами – закріпити особливий статус Донбасу в український Конституції, а також змусити українську владу розпочати прямі перемовини із бойовиками “Л/ДНР”, всіляко заперечуючи свою причетність до конфлікту.

У Франції та Німеччині позиції досить прості та одноголосні – для них важливо, щоб Мінські угоди зрушили з мертвої точки і конфлікт на Донбасі був врегульований

Top