Панорама

Із 1 вересня 2018 року вступили в дію оновлені державні будівельні норми стосовно проектування шкільних навчальних закладів – ДБН В.2.2-3: 2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти».

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України.

Норми є обов’язковими та поширюються на проектування нових і реконструкцію старих будинків закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та післядипломної освіти, а також навчальних комплексів.

«Наші діти мають навчатися в сучасних комфортних і безпечних умовах. Із 1 вересня вступили в дію державні будівельні норми щодо проектування шкіл. У нові ДБН ми внесли низку принципово важливих змін, що стосуються підвищення безпеки й комфорту дітей у навчальних закладах», – сказав заступник міністра.

Зокрема, в оновлених ДБН «Будинки і споруди. Заклади освіти» введено:

обов’язкову енергомодернізацію будівель навчальних закладів;

проектування класів із можливістю групового й індивідуального навчання та збільшення площі класу на 1 учня з 2 до 3 кв. м, що створить можливість для відкритого простору в школах;

обов’язкове облаштування інклюзивного простору для можливості навчання дітей з інвалідністю;

обов’язкове влаштування дверей із вільним відчиненням зсередини – двері-«антипаніка».

«У майже 50% наших шкіл середня температура повітря в приміщеннях узимку не перевищує 16 градусів. Завдяки новим нормам з енергоефективності температура в класах стане комфортною. Крім цього, здійснення сучасних енергоефективних заходів дасть можливість школам економити до 50% на опаленні й подовжити строк експлуатації будівель на 15-20 років», – ідеться в поясненні.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових і реконструкції старих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення

Top