Панорама

Розпочинається голосування в рамках  другого конкурсу цікавих проектів «Креативне місто – 2018» для незареєстрованих громадських ініціатив задля розвитку Чернігова.

Ініціатором проекту виступив народний депутат Сергій Березенко. Перший конкурс проходив весною минулого року.

Народний депутат ініціював продовження проекту креативних ідей для розвитку Чернігова і у 2018 році і вже визначились цьогорічні  учасники.

Нижче Ви можете ознайомитися із запропонованими проектами, які спрямовані на те, аби  Чернігів став ще більш комфортним і унікальним містом.

Саме у ваших руках доля  цих проектів.  Ми відкриваємо голосування  на офіційному сайті «Панорами», де ви і матиметиме  можливість проголосувати за найкращу, на вашу думку, ідею.  

Голосування триватиме до 15 травня включно.

Презентація чотирьох найкращих на думку чернігівців ініціатив пройде у газеті «Панорама». А автори проектів отримають сертифікати на суму по 30 000 гривень для втілення своєї задумки.

Проект № 1

Smart Citizen (Спритний громадянин)

В Україні існує проблема комунікації між владою та громадою. Завдяки реалізації проекту Smart Citizen (Спритний громадянин) владні структури зможуть швидко реагувати на проблеми громадян та відслідковувати діяльність комунальних підприємств, поліпшувати їх ефективність.

Мета проекту:   залучення громадськості  до вирішення актуальних проблем які їх оточують, та надати інструмент взаємодії між владою та громадою задля розбудови свого міста.

Ціль проекту Smart Citizen (Спритний громадянин) – це залучення громадськості, громадських організацій та державних структур до  діалогу задля вирішення актуальних проблем, активізація мешканців міста до вирішення проблем, які оточують їх.

При зверненні мешканця через мобільний додаток або портал, де  він описує проблему (додає відео/фото, описує суть проблеми, обирає категорію та натискає «надіслати») протягом 30 секунд проблема/звернення потрапляє до кабінету «Виконавця», в свою чергу виконавець має протягом 3-х годин поставити в системі статус вирішення проблеми та обрати час виконання. 

Проект № 2

«Барви Полісся»

Естетичне виховання практично всіх вікових категорій громадян  м. Чернігова та туристів з України, ближнього та дальнього зарубіжжя,  завдяки постійно діючій  виставці картин художників-аматорів та деяких  творів прикладного мистецтва в історичній частині міста або в центральній.

Вважаємо, що постійно діючі виставки народного художнього та прикладного мистецтва допоможуть у вирішенні питань естетичного виховання молоді, відволікатимуть їх від зловживання тютюновими виробам, алкоголем та наркотичними речовинами.

Завданням проекту –  облаштування місця проведення виставки. Придбання стендів для презентації  картин художників та творів прикладного мистецтва (та місця їх збереження), а також збереження культурної спадщини Чернігівського краю завдяки роботі постійно діючої виставки творів народного мистецтва.

Передбачається, що  виставка буде працювати  постійно на відкритому просторі у теплі пори року. 

Проект № 3

Міжнародний фестиваль аматорського театрального мистецтва «Санич» пам’яті видатного діяча мистецтва, почесного громадянина Чернігова, педагога, журналіста, поета, барда та художнього керівника аматорського театру «Ілюмінатор» Олександра Олександровича Норова

Міжнародні фестивалі є невід’ємною складовою культурного процесу у всьому світі. В столицях країн Європи відбувається кількадесят театральних фестивалів щорічно.

Наразі в Чернігові, як північній столиці України постійно діє лише один щорічний міжнародний фестиваль аматорського театрального мистецтва «НОРОВ».

Без фестивального руху розвиток театрального процесу не відбувається, мистецтво консервується і відстає від світових надбань.

Багато років український аматорський театр був відірваним від світового процесу, законсервований через ідеологічні та матеріальні чинники в 4-х стінах, що негативно вплинуло на динаміку його розвитку. Тому кожен фестиваль, який відбувається в Україні, є певним проривом України в світ та важливим засобом познайомити світ з Україною, її мистецтвом і культурою.

Наразі державні та комунальні бюджети фактично не підтримують програми міжнародного культурного співробітництва, більшість їх відбуваються за кошти благодійників або донорів.

Місія фестивалю: надати прискорення розвитку аматорського театру в Україні, познайомивши глядача, актора, режисера з надбаннями театрів різних куточків України та Білорусі, а також прокласти українському аматорському театру шлях до відкритого світу.

Головна проблема це те, що в нашій північній частині України немає подібних фестивалів, а отже немає обміну досвідом, не ростуть професійні навички та вміння, нема реалізації, немає почуття підтримки від театрального світу, немає нових зв’язків для професійного росту худруків. Основна аудиторія, яка займається театральним мистецтвом – це діти і молодь, і дуже важливо, щоб вони успадкоємлювали кращі надбання культурної спадщини України.

Цільова аудиторія цього проекту: в першу чергу – жителі міста. Проект спрямований на підвищення культурного рівня чернігівців. Також Чернігів – туристичне місто. Вистави, які ставляться нашими акторами та режисерами, приваблюють відвідувачів з інших міст, і це є складова туристичної програми. Діти та студенти – це вікова категорія, яка приймає безпосередню участь у фестивалі як учасники та відвідувачі. Фестиваль є цікавим також для інтелігенції та митців Чернігова, інших міст України та зарубіжжя.

Фестиваль проводиться з метою популяризації аматорських театрів як унікального явища культури і національного надбання України, представлення творчого доробку сучасних аматорських театральних колективів, сприяння розвитку майстерності у всій різноманітності театральних форм, естетичного виховання та духовного розвитку молодого покоління.

Завдання проекту – вдосконалення аматорського театрального мистецтва, розширення репертуару аматорських театрів, збагачення театральної мови, обмін творчими здобутками різних театральних шкіл, пошук нових інноваційних мистецьких форм, розширення культурних зв’язків, обмін досвідом роботи у різних напрямках і стилях театрального мистецтва, формування та зміцнення творчих контактів аматорських театрів, акторів, художників, режисерів, сприяння формуванню високої професійної майстерності серед аматорських театральних колективів, підтримка аматорського театрального мистецтва та індивідуальної творчості, виявлення та визнання талановитої творчої молоді, налагодження і розвиток творчих зв’язків між театральними колективами.

Проект зверне на себе увагу української театральної інтелігенції, а також багато туристів спланують саме на цей час свої поїздки до Чернігова щоб побувати на нашому фестивалі. Театрали міста і приїжджі студії зможуть показати свої постановки і обкатати п’єси при професійному світлі та на великій сцені, що не менш важливо для театрального процесу в цілому. Майстер-класи від відомих режисерів допоможуть акторам дізнатися більше про акторську майстерність і придбати безцінний досвід. Зав’яжуться знайомства між аматорськими театрами, одна з головних цілей фестивалю – це формування та зміцнення творчих контактів. Чернігів вкотре отримає якісний театральний фестиваль і цим доведе, що наше місто дуже багато талантами. Чернігів відвідає певна кількість зірок театрального мистецтва з України та Білорусі, що позитивно позначиться на іміджі міста і підкреслить високий статус самого фестивалю. Так само згадавши О. О. Норова ми вшануємо пам’ять театрала з великої літери, почесного громадянина Чернігова.

Проект № 4

Квітучі острови на Стрижні

Стрижень – невеличка річка, яка протікає через центр нашого міста, періодично має неестетичний вигляд. 

Рішення проблеми – плаваючі клумби – імпровізовані острівці засаджені квітами і декоративними рослинами. Незвичайні квітники, дрейфуючі або зафіксовані на певному місці, визнані світовим трендом ландшафтного дизайну.

Затребуваність квіткових острівців пояснюється рядом суттєвих переваг:

Функція очищення води. Коріння вологолюбних рослин вбирає в себе органічні речовини, виконуючи роль біологічного фільтра. 

Невибагливість в догляді. «Водні» рослини не треба регулярно поливу, як традиційні квітники. 

Історія використання таких клумб в ландшафтному дизайні почалася в 1999 році, коли англійський дизайнер Пол Купер представив такий елемент на виставці. Цей твір викликав справжній фурор і став поступово завойовувати все більшу популярність у світі

Проект № 5

Постановка вистави Вільяма Шекспіра «МАКБЕТ»

Кожна людина має розуміння і поняття таких слів як МЕЖА і КОРДОН.

З дитинства нам розповідають, що можна, а що не можна. Поняття МЕЖА і КОРДОН аналогічно впливають на формування людини як особистості.

У виставі головною ідеєю є те, що людина у певних обставинах починає шукати для себе різні шляхи для досягнення певної мети і починає порушувати МЕЖІ і КОРДОНИ, які допустимі, які є нормою у соціумі.

МЕЖА – можлива як загострення дозволеного, КОРДОН –  балансує між кроком у безодню і фатальним вчинком після якого світ побачить інші кольори людської жаги.

У виставі планується комп’ютерна графіка, яка буде показувати трьох відьом, які взаємодіють з персонажами і впливають на хід історії. Графіка буде передавати стан персонажів і загострювати акценти. Вона буде розроблена спеціально для вистави  професійною командою, яка спеціалізується на цьому візуальному малюнку.

Простором для вистави обрана камерна сцена – це фойє театру. Цей крок ми робимо свідомо для того щоб показати, що театр це не будівля, що театр – це люди, які його створюють. І театр може бути де завгодно. 

Це буде п’єса для двох акторів, тільки два героя Макбет і леді Макбет. Відьми, які є у п’єсі, будуть задіяні через комп’ютерну графіку і представлені як фантасмагоричні істоти.   

Проект № 6

«Roots & Shoots». Перший громадський город

Парк «Березовий гай» – центр соціальної активності. Кожного дня зелену зону відвідують сотні містян, але нинішній функціонал парку не передбачає сценаріїв, до яких були б одночасно залучені особи різного віку, статі і соціального статусу.

Метою проекту «Roots & Shoots» є планування та облаштування креативного відкритого простору для спілкування і об’єднання містян. Проект підвищить рівень обізнаності громади про сільське господарство і землеробство, призведе до зміцнення соціальних зв’язків між поколіннями, поліпшить комунікацію між сусідами та покращить рівень життя в умовах урбанізації.

Основні цілі громадського городу – протягом вересня-листопаду 2018 року організувати на території парку “Березовий гай” ряд безкоштовних ворк-шопів та майстер-класів із залученням урбаністів, дендрологів та міських фермерів. Будуть проведені волонтерські заходи з облаштування високих грядок та посадкою плодових дерев, кущів і пряноароматичних багаторічників. У багаторічній перспективі ми спостерігатимемо перетворення пустирю у парку “Березовий гай” на квітучий автономний сад


Проект № 7

Пізнавально-розвиваючі  ігри «Таємничий Чернігів», «Богатирі Чернігівщини»

Представники сучасного молодого покоління, це так зване «Z» покоління або як ще їх називають міленіуми, покоління мережі, сьогодні переживають зміну цінностей, вони ще не сформовані для критичного відбору інформації, тому «губляться» в потоці інформації яку вони відшуковують в мережі.

Вони живуть «тим» життям.  Відтак важливо показати дітям альтернативу віртуального світу, іграм, допомогти їм інноваційними формами роботи, показати надбання історії та культури міста зокрема, Чернігівщини загалом.

При цьому варто дбати про колективність гри, тим самим демонструвати важливість командного духу, що власне зараз не є пріоритетним, на жаль. Провідним завданням для нас є облаштування  комфортного змістовного простору для дітей та підлітків.

Метою проекту є:

наповнення змістом оновлений простір міста;

визначення навчально-дозвіллєві локації для дітей та підлітків у канікулярний період (пропонуємо  відреставровані Березову рощу та сквер Б.Хмельницького );

облаштування в визначеній зоні стенди  з пізнавально-розвиваючими іграми;

зміст ігор зорієнтувати  на популяризацію серед місцян та гостей міста історії нашого краю, ознайомлення дітей та підлітків  з видатними постатями Чернігівщини, визначними культурними пам’ятками давнього та славетного міста Чернігів;

популяризувати серед сучасної молоді альтернативних ігор звиклим віртуальним;

виховання у дітей культури проведення часу на свіжому повітрі серед однодумців

Top