Панорама

КЕРІВНИКИ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ОБЛАСТІ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ДВОДЕННОМУ СЕМІНАРІ НА ТЕМУ «РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ: ВЕКТОР РОЗВИТКУ – ЄВРОПА», ЯКИЙ ОРГАНІЗУВАВ ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ЦЕНТР РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ (ЦРМС), СТВОРЕНИЙ ЗА ПІДТРИМКИ ПРОГРАМИ «U-LEAD З ЄВРОПОЮ» ТА МІНРЕГІОНУ.

Під час навчання відбулися установчі збори Асоціації об’єднаних територіальних громад Чернігівщини. За її створення виступили Іванівська сільська рада, Гончарівська селищна рада і Любецька селищна рада.

Почесними гостями установчих зборів стали представники Чернігівського ЦРМС, голови ОТГ області та Ігор Абрам’юк – директор із питань розвитку Асоціації об’єднаних територіальних громад.

За словами Іванівського сільського голови Сергія Гаруса, ідея створення асоціації ОТГ на Чернігівщині виникла під час одного навчального візиту, організованого ЦРМС. Але тоді справу не довели до завершення. А нещодавно керівники громад зіштовхнулися із ситуацією, коли поодинці їхні думки не мали ваги, а гуртом вони змогли переконати обласну владу і вийти на рішення, яке влаштовувало всіх. Тоді й вирішили повернутися до створення об’єднання ОТГ.

«Є питання, які неможливо вирішити окремими громадами, одноосібно, – наголосив Сергій Гарус. – І для того, щоб ми могли повністю використовувати законодавчий ресурс, нам необхідно створити саме місцеву регіональну асоціацію.

Асоціація – це платформа, на якій кожен має право представляти інтереси, бачення, і спільно в нас будуть знаходитися вірні рішення».

Гончарівський селищний голова Віталій Рудник сказав: «Існує багато питань, які є спільними для всіх нас. Це і освітня субвенція, і реформування пошти. А спільно ми матимемо більше можливостей для їх вирішення».

Установчі збори затвердили статут і обрали голову асоціації. Ним став Сергій Гарус. «Створено додатковий інституційний ресурс, який разом з іншими асоціаціями органів місцевого самоврядування сприятиме розвитку спроможності місцевого самоврядування, – резюмувала директорка Чернігівського ЦРМС Ірина Кудрик. – Я розраховую на співпрацю і партнерство, тому що в нас єдина спільна мета. У такій синергії наших спільних зусиль зробимо місцеве самоврядування самодостатнім і сильним і збудуємо країну такою, якою ми хочемо її бачити». До асоціації запрошують усі громади області

Top