Панорама

Виходячи з гідрометеорологічної ситуації, яка склалась у басейнах річок Десни та Дніпра упродовж осінньо-зимового періоду 2018-2019 років та за нормального розвитку гідрометеорологічних процесів у березні-квітні, очікується, що весняне водопілля 2019 року буде нижче за минулорічне.

Про це повідомляє Деснянське басейнове управління водних ресурсів.

За попередніми оцінками воно може розпочатися у першій-другій декадах березня.

Загальна амплітуда підвищення рівнів води над поточними відмітками становитиме: на ділянці Дніпра від с. Неданчичі до с. Дніпровського – 1,2 – 1,7 м; на р. Десні – 1,5 – 2,0 м.

Руйнування льодового покриву на річках весною цього року можливе у кінці першої-другої декади березня, що раніше від середніх багаторічних значень.

Масового досягенння водами небезпечних відміток не очікується. 

Нагадаємо, що у 1 квітня 2018 року у Чернігові кілька десятків приватних будинків, розташованих поблизу ріки Стрижень підтопило. За даними рятувальників, для зменшення рівня води екскаватором вирили траншею вздовж вулиці Шевченка, а також розчистили русло каналу та прилеглу територію, прибрали сміття та гілля для пропуску води.

Станом на ранок 2 квітня завдяки вжитим заходам вдалось знизити рівень води по вулиці Шевченка до 48 см (початковий рівень – 1,12 м)

Top