Панорама

Так починається публікація колишньої в.о.Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун на її сторінці у Фейсбук.  Вона повідомляє, що такого висновку дійшли дослідники, проаналізувавши анкети працівників із Британії, Німеччини та Франції. Люди вже стурбовані тим, що проводять на робочим столом близько 6 годин на день.

Науковці та медики все більше кажуть про сидіння як про нове куріння. Дослідження свідчать, що понад 4 години сидіння перед екраном збільшують ризик смерті від багатьох хвороб на 50%. Крім того, ризик серцево-судинних захворювань зростає на 125%.  Тож протягом робочого дня необхідно робити перерви, аби порухатися, зробити розтяжку та подихати свіжим повітрям. Насправді достатньо доволі простих вправ, аби зняти напругу в спині та шиї — на 72%. Також не втрачайте нагоди порухатися, коли говорите по телефону або йдете на обід. 

Також варто продумано ставитися до свого раціону та харчуватися збалансовано. Адже найбільш поширені причини смертності українців так чи інакше пов’язані за харчуванням. Краще готувати вдома та носити їжу з собою на роботу. Так ви можете контролювати вміст своєї тарілки та дбати про те, щоб там було менше цукру та жиру і більше овочів та фруктів.

Одна з найбільш поширених бід сучасних працівників — емоційне вигорання. І хоча воно не є хворобою, вигорання знижує працездатність, призводить до того, що людина цинічно та відсторонено ставиться до своїх посадових обов’язків, відчуває виснаження та дистанціюється від своїх посадових обов’язків. Вигоранню можна і треба запобігати. 

Впливати на самопочуття також може якість повітря і недостатнє споживання води

Top