Панорама

Через підвищення вартості комунальних послуг і початок опалювального сезону чимдалі більше людей звертається для оформлення субсидій до установ соціального захисту. Однак для отримання компенсації не обов’язково вистоювати черги під кабінетами. Зробити це можна вдома, заповнивши всі необхідні документи на урядовому порталі в Інтернеті – https://subsidii.mlsp.gov.ua.

Раніше послуга була доступна для мешканців Києва і Вінницької області, але зараз скористатися онлайн-сервісом можуть мешканці всіх областей.

Передусім потрібно зайти на сайт і вибрати спосіб реєстрації – «Подання документів в електронному вигляді». Потім необхідно ввести чинну електронну адресу й підтвердити «Я не робот» і натиснути кнопку «Продовжити».

Другий крок – ввести код підтвердження, який буде надісланий на вказану електронну адресу. І натиснути – «Продовжити».

Третій крок – заповнити заяву про призначення житлової субсидії. Алгоритм схожий на заповнення паперового документа. Різниця в тому, що вид субсидії не потрібно підкреслювати – на нього достатньо натиснути курсором.

Увага: у розділі «Відомості про ЖКП» необхідно вказати, є у вас лічильник енергоресурсу чи немає. Після заповнення заяви треба натиснути – «Продовжити попередню реєстрацію».

Четвертий крок – заповніть декларацію і натисніть «Продовжити попередню реєстрацію».

П’ятий крок – після заповнення документів перевірте вказану інформацію та підтвердьте правильність вказаних даних.

Система повідомить, що заява на субсидію отримана і буде розглянута. Рішення буде надіслане електронною поштою.

Чи призначили вам субсидію, можна також дізнатися в Єдиному державному реєстрі отримувачів субсидій. Якщо ж ви не підпадаєте під критерії отримання субсидії, але потребуєте її, звертайтеся до місцевих установ соцзахисту. Там працюють комісії, які розглянуть кожен випадок. Кабінет Міністрів заклав у проект Державного бюджету на 2019 рік обсяг субсидій для населення 55 млрд грн, що перевищує нинішній показник. Цього достатньо для забезпечення українських сімей адресною допомогою

Top