Панорама

У Чернігові сьогодні, 14 лютого, з нагоди 5-ї річниці з дня створення оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України відбулися урочисті заходи.

В обласному академічному українсько музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка зібралися керівники міста та області, духовенство міста, військові та ветерани.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня створення оперативного командування «Північ» військовослужбовці отримали почесні грамоти і відзнаки облдержадміністрації, обласної та міської ради.

Воєнна історія ОК «Північ» Сухопутних військ ЗСУ розпочалася п’ять років тому. У Чернігові 16 лютого 2015 року на базі військового містечка №19 Чернігівського гарнізону було сформоване управління ОК «Північ» (в/ч А4583). Тоді до складу ОК «Північ» увійшли військові частини, які мають глибоке історичне минуле, розпочинали свій бойовий шлях ще за часів Другої світової війни і післявоєнний період. Багато підрозділів виконували завдання у гарячих точках по всьому світу.

ОК «Північ» створили у той гарячий період, коли активно розгорталися бойові дії на сході України. З оголошенням проведення АТО особовий склад військових частин, не вагаючись, став на захист українського народу та територіальної цілісності України. Наразі військовослужбовці продовжують виконувати завдання в операції Об’єднаних сил.

На сьогодні за оцінкою вищих командирів ОК «Північ» є однією із найкращих військових структур. За виконання бойових завдань військовослужбовці нагороджені державними нагородами та відзнаками, мають звання «Герой України», відзнаки Міністра оборони України та Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗСУ. Мають також волонтерські нагороди, зокрема, відзнаки «Народний герой України».

Top