Панорама

Перший день жовтня. На українців чекають чергові зміни.

Газ знову дорожчає 

Уже з 1 жовтня природний газ для промислових споживачів в Україні подорожчає.

Як повідомляє пресслужба «Нафтогазу України», вартість блакитного палива для промислових споживачів, залежно від обсягів споживання, складе 4899-5458 грн за 1000 кубометрів без ПДВ та витрат на транспортування газу трубопроводами.

Якщо порівнювати цей показник з вересневою ціною, то ріст вартості газу у жовтні становить 4,9-5,6%. 

Копійки ідуть у небуття 

З 1 жовтня з готівкового обігу зникнуть монети номіналом 1, 2 та 5 копійок, а монета у 25 копійок поступово виводитиметься з обігу. 

У Нацбанку розповіли, що вилучають «дрібні» монети з обігу через те, що надто велике різноманіття банкнот і монет є незручним та уповільнює розрахунки. 

IBAN і Україна 

Жовтень стане для українських банків останнім місяцем, коли рахунки відкриватимуться за старими стандартами. IBAN, що «зайшов» в Україну ще 5 серпня, стане обов’язковим стандартом в усіх банках вже 1 листопада. 

Отож, протягом жовтня клієнти українських фінустанов отримуватимуть від своїх банків дані щодо зміни діючого рахунку за стандартом IBAN. А з 1 листопада реквізити усіх без виключення банківських рахунків уже складатимуться з 29 літерно-цифрових символів. 

Настає осінь – «прокидаються» субсидії 

У жовтні українці згадають про необхідність державної допомоги для сплати за комунальні послуги. У середині місяця розпочнеться опалювальний сезон 2019-2020. Тим, кому необхідні державні кошти для оплати комуналки, призначать субсидію, ґрунтуючись на їхніх доходах за перші два квартали поточного року. 

Нагадаємо, у березні стартувала монетизація субсидій – таким чином українці почали отримувати гроші для оплати комуналки разом з пенсією або на картку Ощадбанку. Цієї осені споживачі зможуть отримати субсидію готівкою у будь-якому з 34-х уповноважених банків України. 

Аби отримати безготівкову або готівкову субсидію, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 373 від 17 квітня 2019 р., пільговикам необхідно не пізніше 15 жовтня особисто подати відповідну заяву до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання.

Безпека на дорогах – обов’язкове світло фар  

З 1 жовтня на заміських дорогах українські водії зобов’язані вмикати ближнє світло фар або денні ходові вогні. Якщо водій не дотримуватиметься цієї норми, його оштрафують на 425 гривень.

Восени – на службу 

З 1 жовтня в Україні розпочнеться осінній призов юнаків на строкову службу до Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Так, хлопці віком призовного віку – від 20 до 27 років – служитимуть протягом 18-ти місяців, а призовники, що отримали вищу освіту – рівно рік

 

Top