Панорама

“Чи етично говорити про особливості інфаркту в жінок? Так! Чоловіки та жінки відрізняються фізіологічно, і серцевий напад може виглядати в жінок не так, як в чоловіків. Через це жінки іноді не вчасно звертаються за медичною допомогою і ризикують мати важкий перебіг чи померти”.

Такий допис розмістила Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбук.

Виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я, повідомляє, що інфаркт стається, коли постачання крові до серця в певній ділянці критично зменшується чи припиняється. Причина цьому – передусім, звуження коронарних судин через атеросклероз чи тромб. Ділянка серця, що не отримує кисень, поступово помирає. Тому так важливо вчасно відновити кровообіг в серці.

Серцевий напад проявляється болем, який носить пекучий чи стискаючий характер, або дискомфортом і важкістю за грудиною. Це триває кілька хвилин, або відступає і знову повертається. “На мені наче сидить слон” – кажуть ті, хто це пережив.

Але в жінок це може проявлятися інакше, пише далі Супрун.

-Можуть боліти одна чи обидві руки, шия, плечі, щелепа чи живіт

-Часто болить між лопатками

-Може з’явитися виражена слабкість, кинути в холодний піт, або виникне запаморочення і нудота

“За даними американських кардіологів, жінки дуже бояться не стільки інфарктів, як госпіталізації. Тому вони намагаються терпіти біль і дискомфорт, уникають викликати екстрену медичну допомогу і тим самим підривають своє здоров’я, втрачаючи дуже важливий час для застосування найбільш ефективних сучасних методів лікування інфаркту. Пам’ятайте, чим менше часу пройде від початку симптомів до потрапляння в лікарню, тим кращі шанси на одужання.

Якщо ви відчуваєте такі симптоми – негайно викликайте швидку. Можна прийняти ацетилсаліцилову кислоту – вона зупиняє згортання крові і утворення тромбів . Якщо в людини поруч із вами зупинилося дихання, перш за все телефонуйте 103 і зробіть непрямий масаж серця, поки дихання не відновиться”, – написала Уляна Супрун

Top