Панорама

На виконання домовленостей Головних прикордонних Уповноважених України та Республіки Білорусь сьогодні на державному кордоні між пунктами пропуску «Нові Яриловичі» (Україна) та «Нова Гута» (Республіка Білорусь) для перепоховання на батьківщині було передано контейнер з останками прикордонника 21-го кавалерійського полку Західного прикордонного округу молодшого сержанта Морозова Тимофія Андрійовича. Повідомляє сайт Чернігівський монітор. 

Молодший сержант Тимофій Морозов – уродженець Білорусі, загинув у бою під час Другої світової війни в липні-вересні 1941 року в районі села Копенкувате на Кіровоградщині.

Впродовж 2015–2017 років проведено науково-пошукові експедиції в урочищі «Зелена брама» біля села Підвисоке Новоархангельського району Кіровоградської області.

За результатами проведеної роботи пошуковцями знайдено останки 210 воїнів, у тому числі прикордонників, які загинули в липні-вересні 1941 року.

Черкаським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України здійснено дослідження солдатських медальйонів, знайдених під час експедиції, розшифровано та визначено прізвища 11 загиблих.

Встановлено, що серед загиблих знайдено прах прикордонників, уродженців Білорусі, а саме молодшого сержанта Морозова Тимофія Андрійовича, 1919 року народження та рядового Мільто Володимира Федоровича, 1921 року народження.

5 серпня 2017 року на військовому меморіалі біля села Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області відбулось урочисте перепоховання 202 загиблих воїнів, знайдених під час цих науково-пошукових експедицій, у тому числі і солдата Володимира Мільто

Top