Панорама

У РОЗПАЛ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ КОЖЕН ІЗ КАНДИДАТІВ, ЯКІ БАЛОТУЮТЬСЯ ПО ЧЕРНІГОВУ, ПЕРЕКОНУЄ ЕЛЕКТОРАТ, ЩО НАЙСИЛЬНІШЕ ЛЮБИТЬ МІСТО САМЕ ВІН, ТОМУ І МРІЄ ПРО НЬОГО ПІКЛУВАТИСЯ. АЛЕ — ВИКЛЮЧНО ІЗ ЗАЛИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ І З МАНДАТОМ НАРДЕПА. ІНАКШЕ — НІЯК. ТА НАШІ ЛЮДИ ВЖЕ ЗНАЮТЬ, ЩО ЗА ОБІЦЯНКАМИ НЕ ЧАСТО КРИЄТЬСЯ СЕРЙОЗНИЙ НАМІР. ТОМУ Й ПІДСМІЮЮТЬСЯ НАД КАНДИДАТАМИ.

«ОТ ЖЕ ЯКИЙ «ПРИМАЗУНЧИК» ЦЕЙ КУЛІЧ! — ЧИ ТО ВЕСЕЛО, ЧИ ТО ГІРКО ГОВОРИТЬ ЧОЛОВІК ЛІТНЬОГО ВІКУ, РОЗГЛЯДАЮЧИ ЩОЙНО ОТРИМАНУ ВІД АГІТАТОРА ГАЗЕТУ. — НУ, ЯК ЖЕ ВІН УМІЄ «ПРИМАЗАТИСЯ» ДО ЧУЖИХ ЗАСЛУГ».

На його репліку реагують жінки, що сидять на зупинці громадського транспорту і позирають на електронне табло в очікуванні тролейбуса.

«По телевізору недавно його бачила — довго розказував, як багато зробив для розвитку Чернігова, — підключається одна з них. — А як же він міг то все зробити для міста, якщо ніколи не був міським головою? То ж Атрошенко — міський голова, і він усе робить, а не Куліч…»

«А я недавно була на святі Купала в міському парку й теж подивувалася, — підтримує розмову молодша жінка інтелігентного вигляду. — Напередодні мені дали на вулиці запрошення на свято люди у футболках і кепках від Куліча: мовляв, приходьте — він спонсорує народні гуляння. А мене аж пересмикнуло, бо яке він має право «примазуватися» до цього справді народного свята? Пам’ятаю, як незабутня, уже покійна артистка філармонії та справжня патріотка Раїса Решетнюк віддала
багато років і сил, щоб відродити купальські традиції в Чернігові. Вона їздила по глухих селах, шукала бабусь, які пам’ятали давні купальські пісні й обряди, записувала, потім зібрала гурт співочих жінок. А тодішня радянська «перестроєна» влада чинила їй спротив, ставила перепони, не дозволяла виступати в міському парку… Ох, скільки було покладено сил. І ось 30-те, ювілейне свято Купала під себе «підгріб» якийсь Куліч. Шкода мені Раїсу Іванівну, рано вона пішла з життя, бо дуже мало хто її тоді підтримував. А тепер усі хочуть «примазатися» до її дітища. Але в пам’яті чернігівців свято Купала все одно пов’язане тільки з Раїсою Решетнюк».

На зупинці запанувала тиша, ніби люди поринули в спогади про ті часи, коли радянські свята поблякли перед силою народних традицій.

«Отож і я кажу — «примазунчик», — сумно резюмував чоловік.

Джерело: Газета Панорама 29, 18 липня 2019

Top