Панорама

Днями Пенсійний фонд України запустив новий онлайн-сервіс, що дає змогу людині розрахувати розмір чинної чи майбутньої пенсії.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, кожен громадянин сьогодні може подивитися, який у нього страховий стаж, розмір внесків, і навіть провести попередній розрахунок своєї пенсії.

«Для цього ви можете зробити електронний ключ, не виходячи з дому, якщо є платіжна картка (пенсійна або офіційна зарплатна), – зазначив Андрій Рева. – Якщо хтось хоче дізнатися, скільки йому залишилося до пенсії, не декларуючи доходи, то, знову ж таки, повинен бути цей електронний ключ, він не обов’язковий для подання декларації. Зайшов, подивився і зробив висновки».

Переглянути пенсію можна на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu. gov.ua) у розділі «Дані з реєстру застрахованих осіб». Цікавий інструмент для відстеження в режимі онлайн зміни цін на соціально значущі продукти розробило й Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та PRO (Платформа ефективного регулювання).

Тепер можна ввести часовий інтервал і дізнатися, як змінювалася ціна на 23 основні продукти харчування (картоплю, молоко, масло, борошно, хліб, сало, яйця та ін.).

Для наочного прикладу зміни цін на продукти розробники сервісу вибрали так званий «індекс вареника». Він показує вартість продуктового набору для цієї української страви в той чи інший період.

ЗА ОСНОВУ ВЗЯЛИ НАСТУПНИЙ НАБІР:  картопля – 600 г; борошно пшеничне вищого ґатунку – 600 г;  яйця І–ІІ категорії – 3 штуки; масло вершкове (жирність 72–73%) – 60 г;  сало – 50 г; сметана (жирність 15%) – 60 г.

Станом на 20 березня 2018 року такий набір продуктів (згідно з даними ресурсу regulation.gov.ua) склав 36 гривень 36 копійок. А, наприклад, 7 січня цього року він коштував 34 гривні 29 копійок

Top