Панорама

Сьогодні вночі помер народний художник України Анатолій Никифорович Шкурко.

Анатолій Никифорович  – Почесний громадянин міста Чернігова, Народний художник України, Заслужений художник України, лауреат Чернігівської обласної премії імені Михайла Коцюбинського. Це один із блискучих художників Чернігівщини, творчість якого формувала та створювала умови для розвитку місцевої школи живопису, збагачувала історію українського реалістичного образотворчого мистецтва.

Народився Анатолій Никифорович 29 жовтня 1924 року у с.Смолин на Чернігівщині. Після закінчення школи вступив до Харківського художнього училища, яке не закінчив через Другу світову.  Анатолій Шкурко розпочав свій солдатський шлях із  Любеча і дійшов бійцем 111-го стрілецького полку з військами 1-го Білоруського фронту  до Берліна, де в травні 1945 року залишив в одному із залів рейхстагу автограф «Чернигов, Шкурко. 1945».

Після війни отримав диплом художника-живописця Ленінградського інституту живопису, скульптури та архітектури ім. І.Рєпіна та працював викладачем спеціальних дисциплін у Ростовському художньому училищі.

У 1953 році Анатолій Шкурко повернувся до Чернігова, де працює художником у Чернігівському обласному товаристві художників, а з 1960 року стає членом Національної спілки художників України. 

Світла пам’ять та щирі співчуття родині

Top