Панорама

Чисте повітря та соціальна захищеність, доступна медицина і якісна освіта, модернізовані дороги й інфраструктура, комфорт і добробут кожного чернігівця – такі пріоритети Плану розвитку Чернігівщини Максима Микитася. Концепцію напрацювали в тісній співпраці з громадами. Над реалізацією стратегії народний обранець працюватиме наступні п’ять років. Досвід у нього є: увійшов до топ-10 найдієвіших депутатів України. Уміє співпрацювати з людьми, за кілька років команда Максима Микитася реалізувала на Чернігівщині сотні проектів.

Максим Микитась: «План розвитку Чернігівщини – це результат наших спільних напрацювань з людьми, сотень зустрічей і тисяч годин спілкування, обговорення проблем нашого краю».

Безпечний транспорт і гарні дороги

 

Дороги – запорука економічного добробуту регіону. Він напряму залежить від якості шляхів і комфортності сполучення між усіма населеними пунктами області. Частіше люди скаржаться саме на погані дороги та транспорт. Микола Іващук займається прийомом ягід і грибів у поліській зоні. Розповідає, раніше довести продукцію свіжою було нереально.

«У нас були ділянки, де проїхати просто неможливо, – тягнешся зі швидкістю 20 кілометрів на годину. Звісно, усе псується, це ж літо, спека. Для мого бізнесу хороші дороги – життєво необхідна річ. Зараз уже ситуація почала потрошки покращуватись», – говорить пан Микола.

Максим Микитась – сам будівельник, тож до ремонту доріг підходить не просто з позиції «залатали ями і досить», а системно – з облаштуванням узбіч, зупинок.

«Дороги – це артерії нашої області, які забезпечують і її економіку, і комфорт кожного чернігівця. Тому ми маємо впорядкувати їх і зробити так, щоб хороший шлях був до кожного, навіть найвіддаленішого села», – стверджує Максим Микитась.

Значну увагу в Плані розвитку Чернігівщини приділено створенню умов для безпечних і комфортних перевезень. Максим Микитась переконаний: відповідальність пасажирських перевізників потрібно посилити і впорядкувати транспортний рух в області.

Доступна медицина

Здоров’я – це головне, що є в людини, переконані в команді Максима Микитася. Тому в області активно ремонтують лікарні, ФАПи й амбулаторії. Забезпечують їх сучасним обладнанням і медикаментами – усе, аби зберегти здоров’я людей.

«Я така щаслива, що в нашому селі з’явилася нова швидка допомога, вона буквально врятувала життя моїй дочці. У дитини кілька днів болів живіт. Мене вдома не було: була у відрядженні. Коли стало геть погано, дитина встигла викликати швидку. Виявилось, що в неї розірвався апендицит. Лікарі сказали, що якби її терміново не привезли, могла б не вижити», – ділиться пані Лариса.

У медзакладах створюють комфортні умови для роботи лікарів, щоб підвищити рівень їхніх послуг і забезпечити якісну та безкоштовну медицину.

«Дуже важливо, аби люди, як тільки відчувають щось неладне, ішли в лікарню. Щоб знали, що їм нададуть допомогу. Зрозумійте, вчасна діагностика хвороби в кілька разів збільшує шанси людини одужати. Ми зробимо все, щоб забезпечити якісну і доступну медицину для наших людей незалежно від того, живуть вони в Чернігові чи у віддалених селах», – наголошує Максим Микитась.

У планах – завершити капітальний ремонт лікувальних корпусів у Ріпкинській центральній районній лікарні, модернізувати обласний кардіологічний центр, закупити сучасну апаратуру в усі медичні заклади, що дозволить проводити якісну діагностику та лікування. Планують також програму «Дешеві ліки» для людей, які їх потребують.

Чисте та впорядковане дозвілля

Від того, яким повітрям ми дихаємо, яку воду п’ємо, залежить наше здоров’я. Тому на Чернігівщині активно насаджують дерева, упорядковують сквери та парки, розчищають стихійні сміттєзвалища, ремонтують водогони.

«Чернігівщина – це перлина України. З прекрасною природою, шикарними ресурсами. Зробимо все для того, щоб наші люди жили в чистих, красивих містечках і селах, мали всі умови для відпочинку та виховання щасливих дітей», – говорить Максим Микитась.

В області освітлюють і впорядковують вулиці та зони відпочинку, облаштовують нові дитячі майданчики й альтанки. У планах Максима Микитася перетворити Чернігівщину на взірець благоустрою, порядку та комфортного життя людей.

Турбота про тих, хто її потребує найбільше

У команді Максима Микитася переконані: успішною Чернігівщина буде тільки тоді, коли кожен її мешканець почуватиме себе щасливим і реалізованим. Особливу увагу приділяють людям похилого віку та людям з обмеженими можливостями, яким сьогодні найважче. Для територіального центру соціальної допомоги народний депутат передав спеціалізований автомобіль, пристосований під потреби візочників, таких серед підопічних центру більшість. Допомагає й пенсіонерам з усіма їх зверненнями.

«У мене була велика проблема. Дочка переслала мені посилкою кілька тисяч гривень, мені треба було ліки купити, бо ж пенсії не вистачає. А посилка десь на пошті загубилася. Я була в розпачі – звернулася до Максима Микитася. Він підняв на ноги всю пошту – і що ви думаєте: мою посилку таки знайшли», – тішиться пенсіонерка Тетяна.

Пенсіонери мають жити достойно. Той мінімум, який ми точно можемо зробити, –  організація дозвілля. Адже численними дослідженнями доведено: турбота й соціальна залученість позитивно впливають на здоров’я літніх людей.

Сучасна та безпечна школи

Зміни торкнулися й шкіл Чернігівщини, багато з яких не ремонтували більше 50-ти років. Сьогодні капітально ремонтують дахи й приміщення, замінюють вікна та двері, оновлюють класи і їдальні, замінюють систему опалення та створюють умови для того, щоб дітки могли навчатися в теплих і зручних школах із сучасними комп’ютерами та облаштованими кабінетами для вивчення іноземних мов. 12-річна Марина розповідає: здійснилася її мрія.

«Я дуже хочу працювати у сфері туризму. Хочу супроводжувати групи наших мандрівників за кордоном: це надзвичайно цікаво. Для мене головні предмети – це географія й іноземні мови. Причому вивчити потрібно кілька: добре знати українську, російську, англійську і ще принаймні одну мову тієї країни, у якій я хочу працювати. З країною я зараз визначаюся. Коли дізналася, що в нас буде спеціалізований кабінет для вивчення іноземних мов, зрозуміла: я стала на крок ближче до своєї мрії», – хвалиться Марина.

У команді Максима Микитася переконані: чернігівські діти повинні мати такі самі умови для навчання, як і школярі столиці чи європейських міст.

«Створивши умови для того, щоб кожна дитина мала можливість здобути гарну освіту та самореалізуватися сьогодні, ми забезпечимо процвітання Чернігівщини вже завтра!» – акцентує Максим Микитась.

В області вже почали впроваджувати програму «Безпечна школа». Вона передбачає переоснащення системи безпеки, встановлення відеонагляду, турнікетів і використання електронних ключів. За цієї системи до школи не зможуть потрапити чужі. Батьки завжди знатимуть, чи на уроках їхні діти зараз – про це їх повідомлятимуть смс-кою.

Спорт – запорука здоров’я

Спортивні майданчики, футбольні поля зі штучним покриттям, вуличні тренажери та спортивні зали – це зміни, які вже розпочалися на Чернігівщині. З ініціативи народного депутата в чернігівському житловому масиві на Шерстянці триває будівництво міні-стадіону. У планах – реконструкція спортивного комплексу села Андріївки. За підтримки депутата Микитася школам надають спортивний інвентар.

«Ті стадіони, які були в наших селах, – це ще спадщина радянських часів, їх навіть не всюди оновлювали. Звичайно, за один день усе не зміниш, але на Чернігівщині вже активно працюємо над тим, щоб осучаснити спортивні майданчики, збудувати нові, поставити вуличні тренажери, щоб молодь могла тренуватися й загартовувати характер», – наголошує Максим Микитась.

Відремонтовані під’їзди та затишні подвір’я

Красиве місто починається прямо біля наших дверей. Утеплені будинки, відремонтовані під’їзди, облаштовані прибудинкові території з яскравими дитячими майданчиками та лавочками для літніх людей – це таке ж обличчя міста, як і старі церкви та фортеці.

«У Чернігові більшість будинків старі, і їх не ремонтували десятками років. Коли поверталася з роботи, особливо взимку, боялася навіть заходити. Завжди темно, сходи розбиті, стіни пописані всякою дурнею. Не те, що після ремонту, – зараз ми навіть картини на сходах повісили, у нас справді комфортно», – говорить жителька одного з нещодавно відремонтованих під’їздів пані Ольга.

У Чернігові вже розпочали капітальні ремонти під’їздів по вулиці Самоквасова та Гагаріна. Це лише початок робіт з благоустрою, які планує впровадити команда Максима Микитася. У планах – ремонти в усіх будинках, старших за десять років. І започаткування програми з утеплення чернігівських будинків.

Top