Панорама

У СЕЛИЩІ ДЕСНІ КОЗЕЛЕЦЬКОГО РАЙОНУ, НА БАЗІ 169-ГО НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ, ІЗ ЖОВТНЯ МИНУЛОГО РОКУ ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ТАНКОВИХ ЕКІПАЖІВ ЗА НОВИМИ СТАНДАРТАМИ. УНАСЛІДОК ЦЬОГО БУВ СТВОРЕНИЙ НОВИЙ ОКРЕМИЙ ПІДРОЗДІЛ – ШКОЛА ТАНКІСТІВ.

На навчання до школи танкістів прибувають військовослужбовці з усіх куточків країни в складі танкового екіпажу, зокрема, командир танка, навідник і механік-водій. Основні вимоги, що висуваються до стажистів, – перебування на штатній посаді понад рік, наявність відповідної класної кваліфікації та базова підготовка за фахом.

«Основним завданням школи танкістів є мотивація кар’єрного росту серед воїнів-танкістів, удосконалення практичних навичок, лідерських якостей та, насамперед, професійна навченість кожного члена танкового екіпажу з урахуванням досвіду АТО/ООС», – повідомив начальник школи танкістів 169-го навчального центру Сергій Ізбаш.

Підготовка танкістів триває близько одного місяця. Усі танкові екіпажі проходять перепідготовку за кількома напрямками. Спочатку кожен член екіпажу проходить індивідуальну підготовку. У подальшому, після складання відповідних заліків, військовослужбовці навчаються на курсі колективної підготовки, який передбачає виконання складних тактичних прийомів, таких як «штани», «карусель», стрільба з-за терикону тощо. Керівник навчань постійно ускладнює завдання і моделює різні ситуації, наближені до бойових. Після успішного закінчення навчання військовослужбовці отримують рекомендації з присвоєння відповідної класної кваліфікації за танковими напрямками.

Після повернення до своєї військової частини та виконання обов’язків за призначенням і в зоні ООС кожен випускник отримує додаткову грошову винагороду в розмірі однієї тисячі гривень щомісячно.

На сьогодні в школі танкістів є можливість одночасно проводити перепідготовку близько 120 фахівців танкових підрозділів. Програма навчання постійно коригується з урахуванням пропозицій слухачів курсів, досвіду АТО/ООС і закордонного досвіду. Інструктори школи танкістів під час навчання використовують власний бойовий досвід і досвід закордонних колег, зокрема, британців та американців. Керівництво школи танкістів має на меті проводити перепідготовку воїнів-танкістів до роти включно і створити окремий навчальний жіночий танковий екіпаж

Top