Панорама

Від 14 до 25 вересня на території України проводилися заходи з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

Епізоотична ситуація по сказу в Україні залишається напруженою. Щороку від цієї недуги гинyть тисячі тварин. На жаль, хворіють і пoмиpaють люди.

Проводиться вакцинація свійських тварин, але небезпека приходить із дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати щепленням.

Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація (прийом засобів через рот) гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.

Науковцями розроблено ефективні вакцини та опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин і досягти бажаних результатів. Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликає захворювання у молодих тварин; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і довкілля; стабільна в польових умовах. Розповсюдження вакцини літаком – найбільш економічне з усіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони).

Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS. Мінімальна щільність принад повинна бути не менше ніж 20 доз/кв. км. Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто- і залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт. Прохання: із порозумінням поставитися до заходів із вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин

Top