Панорама

Традиційна рубрика Панорами: поради від в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

На цей раз Супрун пише про протяги і конфлікт між тими кому кортить вдихнути весняного повітря і вони частіше відчиняють вікна, і тими хто боїться застудитися, наполягають притримати всі отвори зачиненими, бо може бути протяг.

“Сам по собі протяг не є чимось поганим. Як не є поганим і вітер. Адже люди найчастіше хворіють від інфекцій, які є в повітрі, а не від самого повітря. Тому протяг як такий не загрожує здоровій людини.

Якщо його постійно уникати, сидіти в замкненому приміщенні та закутуватися в одяг – ви навпаки робите себе більш вразливим – гірше сприймаєте перепади температури повітря та можете швидше підхопити застуду.

Щоби почувати себе в тонусі та бути більш здоровим – потрібно частіше дихати свіжим повітрям. Для цього будь-яке приміщення необхідно час від часу провітрювати. І якщо ви під час цього ненадовго потрапите під протяг – нічого страшного не відбудеться”, – написала Супрун.

Але не слід  забувати, що тривале переохолодження або ж сильний потік повітря, спрямований, наприклад, в область шиї чи обличчя. може й справді стати причиною захворювання

Top