Панорама

Відповідно до нового Порядку зарахування дітей до загальноосвітніх навчальних закладів першочергово приймаються діти відповідного мікрорайону, де розташована школа, а на вільні місця – діти з інших мікрорайонів міста.

Дитина має право здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій вона проживає, що не обмежує її право обрати інший заклад освіти.

Документи і заяви батьками першачків подавалися до кінця травня 2018 р. до всіх навчальних закладів міста. Першим наказом навчального закладу зараховувалися діти, які мали право на першочергове зарахування, до 10 червня проводилося жеребкування на вільні місця, а 15 червня – видавався другий наказ, до якого вже були включені всі діти: і за мікрорайоном і ті, що пройшли на вільні місця.

Втім, Порядок не визначає пріоритетність зарахування дітей цих категорій, але говорить, що мають бути зараховані УСІ такі діти. Разом з тим, можуть бути виключні випадки, коли після проведення усіх передбачених Порядком заходів з метою зарахування усіх дітей, їх зарахування є неможливим. У такому разі Управління освіти буде пропонувати на вибір батьків таких дітей перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних їх батьками закладів освіти.

За повідомленням прес-служби Чернігівської міської ради

Top