Панорама

На цьому тижні з’явилося безліч тривожних для бізнесу новин. Головна: три тютюнові компанії – ВАТ, Philip Morris і JTI – мають намір оголосити про закриття своїх заводів в Україні. Чи стануть ці виробники коли-небудь знову запускати свої підприємства – велике питання. Про це повідомляє видання Антикор. 

Головна причина – прийнятий в цілому закон №1049, де є поправка, згідно якої компанії-виробники повинні будуть продавати сигарети оптовим компаніям за ціною, що не перевищує 80% від максимальної роздрібної ціни. А оптові торговці зможуть продавати сигарети роздрібним компаніям за ціною, яка не вище 87% від роздрібної.

На даний момент акцизи, ПДВ та інші податки складають близько 65% від ціни сигарет. Якщо сюди ще додати собівартість продукції, вартість виробництва, зарплати, то в 80% від роздрібної ціни вкластися неможливо. Залишається або значно підвищити роздрібні ціни на сигарети (що знизить попит на них), або відразу закрити заводи.

Зауважимо, що Бритіш Американ Тобакко Україна — перше підприємство з іноземними інвестиціями в тютюновій галузі України, яке було засноване в 1993 році на базі Прилуцької тютюнової фабрики. Компанія входить до складу Групи British American Tobacco. 

Бритіш Американ Тобакко Україна є одним з найбільших інвесторів та працедавців міста Прилуки й Чернігівської області – у компанії працює близько 1100 осіб, з них – близько 500 у Прилуках

Top