Панорама

Прокуратурою області встановлено факт тривалого безоплатного використання одним із господарюючих суб’єктів земельної ділянки площею понад 74 га, розташованої в Козелецькому районі.

Незважаючи на те, що договір оренди землі був укладений підприємством ще в лютому 2015 року, дотепер жодної копійки на користь місцевого бюджету не сплачено, чим порушено вимоги закону, інтереси держави та місцевої громади.

На усунення виявлених порушень прокурором пред’явлено до суду позов про розірвання договору оренди і стягнення заборгованості з орендної плати за землю. Рішенням господарського суду від 24 квітня 2018 року позов задоволено в повному обсязі, до місцевого бюджету стягнуто 244 тис. грн.

Земельну ділянку вартістю понад 1,6 млн грн буде повернено до державної власності. Органами прокуратури області постійно приділяється особлива увага захисту інтересів держави при використанні земельних ділянок державної і комунальної власності, своєчасності сплати орендних платежів до бюджету. Однак залишаються суб’єкти господарювання, які набувають у користування землю і, отримуючи від цього чималі доходи, ігнорують вимоги законодавства зі внесення орендної плати

Top