Панорама

ОДИН ІЗ НАЙБІЛЬШИХ МЕДЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ Й МІСТА, ЯКИЙ ЩОРОКУ ОБСЛУГОВУЄ БЛИЗЬКО 160 ТИСЯЧ ПАЦІЄНТІВ, НА ЙОГО БАЗІ ПРАЦЮЮТЬ ПОНАД ДВА ДЕСЯТКИ ВІДДІЛЕНЬ І 14 ПАРАКЛІНІЧНИХ СЛУЖБ – І ЦЕ ВСЕ ПРО НЕЇ, ЧЕРНІГІВСЬКУ ОБЛАСНУ ЛІКАРНЮ. НЕЩОДАВНО ТУТ ЗАМАХНУЛИСЯ НА ЩЕ ОДНУ НОВАЦІЮ – ЗРОБИТИ ПРИЙМАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ МОБІЛЬНИМ. ТОЖ ХВОРИХ ЗА ЕКСТРЕНИМИ ПОКАЗНИКАМИ ТУТ УЖЕ БУДУТЬ ПРИЙМАТИ ЗА ВСІМА ЗРАЗКАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ. ЯК ЦЕ БУДЕ ВИГЛЯДАТИ, МИ ЗАРАЗ І РОЗПОВІМО.

Нині ж завдання – розділити два потоки пацієнтів на планових та екстрених. Щоб планові спокійно оформлювалися в приймальному передпокої, а от хворий, якого доставить «швидка», був поза цією чергою і не втрачав дорогоцінний час.

Головний лікар Андрій Жиденко рапортує, що в лікарні практично закінчені ремонтні роботи в приймальному відділенні. Лишився хіба що монтаж обладнання.

«Тому що там будуть розміщені операційна для невідкладних станів, палата інтенсивної терапії на два ліжка. Враховуючи європейський досвід щодо важливості «золотої години» для хворого, у нас також у приймальному буде підстанція з каретами «швидкої» медичної допомоги. Якщо хворого доставлять до нас, то його вже чекатиме бригада фахівців, яка надасть невідкладну медичну допомогу», – розповідає головлікар.

Також тут проводитимуть діагностичні маніпуляції, оскільки це завжди проблема при госпіталізації хворого: необхідні обстеження у вигляді УЗД, кардіограми, томографії і т. д. Це все буде робитися в приймальному відділенні, яке матиме нову розширену назву – приймально-діагностичне. Після консультації фахівців екстреного пацієнта переведуть до профільного відділення: або в реанімацію, або у відділення інтенсивної терапії загального профілю.

Фактично оновлене приймальне відділення вже готове – кажуть у лікарні, єдине, над чим ще допрацьовують, – це прибудова шлюзу для під’їзду карет «швидкої», звідки хворого одразу доправлятимуть до палат інтенсивної терапії.

РОБОТА ГУРТОМ

Усі ці новації стали можливими завдяки співпраці закладу, області та народних депутатів Сергія Березенка і Максима Микитася, котрі посприяли виділенню коштів. Перший транш був торік: 1,1 млн грн виділено за сприяння Сергія Березенка і 500 тисяч грн – за сприяння Максима Микитася.

Цьогоріч є домовленість, що 1,65 млн грн дофінансує Березенко.

«Ми вдячні, що він не забуває нас і цей проект, – говорить Андрій Жиденко. – Це, звісно, набагато покращує рівень надання медичної допомоги в регіоні». Але й це ще не всі приємні новини для обласної лікарні. У 2018-му Кабмін додатково погодив 477 проектів, які фінансуватимуться за рахунок Державного фонду регіонального розвитку. У цьому переліку є реконструкція терапевтичного корпусу обласної лікарні. Мова йде про термомодернізацію будівлі. Корпус був побудований ще за радянських часів, і в першу чергу вікна потребують негайної заміни, коментують у закладі. «Враховуючи вік будівлі (36 років), там ідуть дуже великі тепловтрати, тому ми вирішили в першу чергу провести цей проект. 4,6 мільйона гривень нам виділено. Тож ми чекаємо розпорядження Кабінету Міністрів, у нас практично вся документація готова. Невдовзі розпочнеться процедура оголошення тендерів і проведення ремонтних робіт», – розповів Андрій Жиденко.

ТЕПЛОВТРАТИ ЧЕРЕЗ СТІНИ – ДО 35%

Реконструкція включає заміну всіх вікон, дверей, утеплення покрівлі, підвальних приміщень. На сьогодні дерев’яні вікна та двері частково зношені, а значить, сприяють відтоку тепла з приміщення і потребують заміни. Втрати тепла через вікна та двері становлять 23–25%, через дах – 18-20%, стіни -30–35%.

Щоправда, медики зазначають: суми в 4,6 млн грн буде замало для повної реалізації проекту, оскільки він складається з двох частин, де друга – це утеплення стін. Тож і в подальшому сподіваються на підтримку чернігівських нардепів та Кабміну.

«Цього року уряд спрямував на розвиток регіонів понад 6 мільярдів гривень, – повідомив Сергій Березенко. – Саме Чернігівська область із цього обсягу отримує понад 53 мільйони. Мені відомо, що обласна лікарня вже неодноразово говорила про необхідність ремонту саме терапії, оскільки тепловтрати тут просто шалені, а витрачати бюджетне фінансування за нинішньої ціни на енергоносії фактично в повітря – безумство. Я вдячний, що в Кабміні дослухалися і до моєї пропозиції, і до прохання медиків про виділення першого траншу на реконструкцію»

Top