Панорама

Зокрема, Прилуцькою місцевою прокуратурою за фактом неналежного виконання працівниками КЛПЗ «Валківська психіатрична лікарня» своїх обов’язків щодо створення відповідних умов перебування хворих, прив’язування їх до ліжок, повноти лікування, незабезпечення підопічних одягом, обґрунтованості тримання, внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 140 КК України.

У яких умовах мешкають пацієнти ви можете ознайомитися тут.

Крім того, за результатами проведених перевірок виявлені численні порушення вимог Кодексу цивільного захисту, Правил пожежної безпеки в Україні, Законів України «Про лікарські засоби» та «Про охорону праці».

Так, в порушення приписів Закону України «Про лікарські засоби» у двох закладах зберігалися неякісні лікарські засоби з простроченим терміном придатності. В діяльності закладів, як правило, не дотримуються вимоги щодо укладення договорів про надання соціальних послуг, порядку ведення медичної документації хворих, забезпечення гідних умов їх тримання.

Основними причинами незадовільного стану, поряд з іншим, є також і протиправні дії окремих осіб при розпорядженні наданими ресурсами, а також заволодіння грошима утриманців.

Зокрема, за фактом привласнення бюджетних коштів під час проведення у психоневрологічному інтернаті ремонтних робіт здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України.

Загалом зареєстровано 5 кримінальних проваджень та складено 4 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

Стан дотримання конституційних прав громадян у місцях несвободи й надалі залишається на постійному контролі керівництва прокуратури області. Робота органів прокуратури з вказаних питань продовжується.

Довідково: на території області надають послуги населенню 6 психоневрологічних інтернатів та 2 психіатричні лікарні. Вказані заклади мають чинні ліцензії на здійснення медичної практики.  

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Top