Панорама

Верховна Рада ухвалила в цілому закон про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації.

Як інформує «Слово і Діло», «за» проголосував 241 народний депутат.

Відтепер згвалтування неповнолітньої неприродним способом карається позбавленням волі терміном від семи до дванадцяти років. Також закон забороняє добровільні статеві відносини між дорослими й тими, кому немає 16 років.

Закон встановлює мінімальний вік статевої згоди відповідно до рекомендацій Комітету ООН з прав дитини. Крім того, встановлюється, що зґвалтування здійснює саме повнолітній, оскільки він має усвідомлювати суспільно небезпечний характер такої поведінки.

Крім того, закон забороняє створення або утримання місць розпусти і подібних місць за участю неповнолітніх. Такі дії караються позбавленням волі терміном від п’яти до десяти років.

Як наголошується, документ приводить законодавство України у відповідність до положень Факультативного протоколу щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії до Конвенції ООН про права дитини, положень Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також до норм Європейської соціальної хартії.

При цьому закон не регулює статеві відносини між неповнолітніми за взаємною згодою. За нинішніми нормами, питання про досягнення статевої зрілості вирішує судово-медична експертиза. Цю норму депутати прибрали з КПК 228 голосами

Top