Панорама

Три роки тому з усіма обласними центрами країни вибирали нових мерів на місцевих виборах. У Чернігові в другому турі зійшлися чинний на той момент мер Чернігова Олександр Соколов та Владислав Атрошенко. Перемогу здобув Атрошенко, який набрав 51,52% голосів виборців.

«Слово і Діло» розбиралася, як він виконує обіцянки на посаді мера Чернігова.

До своїх обов’язків міського голови Атрошенко приступив 19 листопада 2015 року. З тих пір він дав 70 обіцянок (включаючи передвиборні), з яких 18 виконав і 6 – провалив.

Якщо в перший рік каденції мер дав 11 обіцянок і повинен був зайнятися ще 16-ми передвиборними, але встиг здійснити 9 запевнень, то на другий рік Атрошенко дав 35 обіцянок, з яких 9 виконав і 5 – провалив.

На третій рік свого перебування на посаді мер Чернігова озвучив лише 8 намірів, але поки жодного не виконав і не провалив.

Найкраще у Атрошенко виходить виконувати обіцянки по ремонту доріг і вулиць. У цьому напрямку на рахунку мера Чернігова 6 виконаних намірів (33% від загальної кількості). За два обіцянки (по 11% відповідно) Атрошенко виконав в сфері освіти і транспорту.

Однією з нагальних проблем Чернігова є утилізація сміття. Поки не в таких масштабах, як у Львові, але три роки тому, балотуючись на посаду Чернігівського міського голови,  звітуючи за свої перші 100 днів на посаді мера Атрошенко повідомив, що звалище на Масанах, якій вже понад півстоліття, давно перевантажена і не обслуговується належним чином. Кращий варіант – встановити сортувальну лінію, а в перспективі – побудувати сміттєпереробний завод. Мер зазначив, що міська влада активно почала займатися пошуком інвестора і вже є певні напрацювання. Однак в березні 2018 року під час чергового звіту Атрошенко сказав, що питання будівництва заводу завис.

«Ряд законодавчих змін і підвищення платоспроможності громадян є передумовою до побудови сміттєпереробного заводу», – запевнив він.

Досить амбітне обіцянку, з огляду на те, що в місті немає нормального полігону для сміття і підприємства з її переробки.

Те що вже точно вдалося меру, так це за час своєї каденції привести в порядок міський пляж і облаштувати його необхідною інфраструктурою для відпочинку. Саме таку обіцянку він давав в травні 2017 року, і вже через рік відбулося відкриття пляжу «Золотий берег». На території обладнані майданчики для тенісу, баскетболу, волейболу, а також футбольне поле. Також встановлена гардеробна, з’явився медпункт, на території пляжу є електромобіль для людей з інвалідністю.

Безумовним досягненням мера можна вважати оновлення обладнання харчоблоків у кожному дитячому саду Чернігова. Він заявив, що на вирішення проблеми харчоблоків у дитячих садках місто направлять 2 млн 300 тисяч грн.

У 2016 році управлінням освіти Чернігівської міської ради було закуплено обладнання для поновлення харчоблоків 53 дошкільних навчальних закладів міста. Були закуплені електричні сковороди, плити, жарочні шафи, машини для переробки овочів, м’ясорубки, машини для чищення картоплі, тістоміси, харчові котли для овочів, морозильні камери, холодильники, а також машини для прання та сушіння білизни.

Не впорався Атрошенко з обіцянкою, що вартість проїзду в міських автобусах не зміниться, поки не будуть виконані всі умови меморандуму, підписаного між містом і перевізниками.

Одним з головних умов документа були вимоги до водіїв, які повинні виходити на маршрут в формі (влітку синя футболка і кепка, жилетка і туфлі), мати GPS – трекери, і гарантувати справний технічний стан автобусів і чистоту в салоні транспорту.

3 серпня 2017 на публічному обговоренні жителі міста проголосували проти підвищення вартості проїзду в міському транспорті. Але через три дні проїзд в міському транспорті подорожчав.

Містяни скаржилися на несправну роботу GPS-трекерів і поганий технічний стан автобусів. Тоді як в міському управлінні транспорту переконували, що всі умови меморандуму виконуються. При цьому, Атрошенко заявив, що певні зауваження до меморандуму, адже, як виявилося, прописані умови важко виконувати.

Активісти намагалися повернути попередню ціну на проїзд, і на засіданні сесії міської ради Атрошенко переконав депутатів не виносити на розгляд питання про зниження вартості перевезень у громадському транспорті. Разом з тим, глава міста заявив, що він повністю підтримує громадськість, і все ж треба зрозуміти перевізників, які, за словами мера, працюють не ідеально, але намагаються.

Меру Чернігова треба виконати ще 46 обіцянок

Top