Панорама

Виконом Чернігівської міської ради  6 лютого затвердив Правила експлуатації каскаду ставків на річці Стрижень. Про це йдеться на сайті міської ради.

Основна мета  – регулювання роботи ставків таким чином, щоб річка була безпечна для людей і міської інфраструктури. І одночасно підтримувати належний санітарний стан Стрижня.

Правила передбачають відповідні режими наповнення ставків для уникнення підтоплень. 

За роботу ставків відповідає комунальне підприємство «АТП-2528».

У Правилах експлуатації передбачені регламенті дій для осінньо-зимового та літньо-осіннього періодів. Окремо – режим роботи ставків у весняну повінь.

Пік весняних паводків припадає приблизно на середину березня. Проходження весняної повені – один із самих відповідальних моментів експлуатації ставків, навіть в тому випадку, якщо всі її споруди і обладнання знаходяться в справному стані. Адже достатньо лише невеликого пошкодження тіла земляної греблі або наявності щілин конструкції водовипуску, щоб під час пропуску повені склалась загроза аварії, яка може вивести вузол із ладу та викликати надзвичайну ситуацію.

Перед початком весняної повені проводяться додаткові роботи щодо попередження можливих негативних наслідків весняної повені.

Також прораховано порядок дій в аварійній ситуації, коли підвищення рівня води в ставках вище допустимого форсованого рівня

Top