Панорама

ПОДАЛЬШУ ДОЛЮ НАЙБІЛЬШОГО В УКРАЇНІ РЕГІОНАЛЬНОГО ЛАНДШАФТНОГО ПАРКУ (РЛП) «МІЖРІЧИНСЬКИЙ» – ЗАПОВІДНОГО ОБ’ЄКТА, РОЗТАШОВАНОГО НА ТЕРИТОРІЇ КОЗЕЛЕЦЬКОГО ТА ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНІВ – ОБГОВОРЮВАЛИ НА НАРАДІ В ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ. ТЕРИТОРІЯ ПАРКУ, СТВОРЕНОГО В 2002 РОЦІ РІШЕННЯМ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, СЯГАЄ МАЙЖЕ 80 ТИСЯЧ ГЕКТАРІВ. РОЗТАШОВАНИЙ ВІН У МІЖРІЧЧІ ДЕСНИ Й ДНІПРА.

 

ОБІЦЯЮТЬ ВІДКРИТІСТЬ

Те, що можна й чого не можна робити на території парку, має бути визначено Проектом організації території. Її буде поділено на функціональні зони, кожна з яких матиме свою специфіку охорони, використання і відтворення природного різноманіття. Після підготовки технічного завдання в електронній системі публічних закупівель «Prozorro» мають бути оголошені відкриті торги на послуги з розробки вказаного проекту. Видатки на це – 490 тис. грн – передбачені в обласному фонді охорони довкілля на 2019 рік.

Під час обговорення вказаного питання учасники наради вносили пропозиції стосовно пунктів проекту. Зокрема, вони стосувалися корекції роботи гідроспоруд на природоохоронній території, мінімізації негативного впливу функціонування військових полігонів на природне середовище, ліквідації наслідків пожежі на території парку.

Письмові пропозиції щодо зонування території та розвитку РЛП «Міжрічинський» у Департаменті екології та природних ресурсів ОДА прийматимуть і розглядатимуть до 15 червня. Потім технічне завдання з розробки Проекту організації території регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» виставлятимуть на відкриті торги.

Наталія Романова

Чиновники ОДА пообіцяли, що означений процес буде максимально відкритий. Нараду вела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

КРАЙ НЕЛЯКАНИХ БРАКОНЬЄРІВ

Того ж дня представники Державної екологічної інспекції України організували прес-конференцію для чернігівських журналістів. Вони дали детальну інформацію про системні порушення законодавства України саме в РЛП «Міжрічинський» і назвали нашу область краєм неляканих браконьєрів.

Фахівці екоінспекції заявили, що нібито влада Чернігівської області «кришує» масове мисливське браконьєрство в названому заповіднику, незважаючи на те, що цей РЛП має велике значення для всієї Європи.

РЛП «Міжрічинський» – один із найбільших в Україні «пологових будинків» лосів, занесених до Червоної книги України та інших країн. Екологи стверджують, що в названому заповіднику вже 9 років вісім приватних мисливських господарств незаконно здійснюють полювання, використовуючи при цьому спеціально обладнані вишки. Їх у заповіднику нарахували в межах 40 штук. За цей час, за даними представників екоінспекції, мисливські господарства «Рись», «Деснянське», «Тужар», «Морівське», «Максим», «Міжрічинське», «Гончарівське», «Вершина», відповідно до офіційних лімітів, могли незаконно вбити на території парку 70 лосів, близько 120 косуль і 600 кабанів. Насправді, упевнені природоохоронці, диких тварин, у тому числі червонокнижних, убито набагато більше.

Нещодавно Чернігівська екоінспекція перевірила всі мисливські господарства і знайшла там незаконні вишки та вольєри. Мисливські господарства отримали приписи з вимогою прибрати незаконні споруди. Але законні вимоги екоінспекції виконали тільки три господарства – «Гончарівське», «Тужар» і «Вершина». Решта господарств, де, переконані екологи, полюють представники влади і столичні багатії, відмовилися виконувати вимоги державної природоохоронної установи. Тривають судові засідання.

Державна екологічна інспекція України вимагає від Чернігівської облради скасувати оренду мисливських угідь закононеслухняним мисливським господарствам через масове браконьєрство та невиконання законодавчих вимог. Від Чернігівської ОДА екологи вимагають демонтувати всі мисливські вишки та вольєри на території парку й припинити браконьєрське полювання мисливськими господарствами, закрити вказані господарства як розсадник браконьєрства. Розлогий матеріал про проблеми РЛП «Міжрічинський» читайте в наступному номері нашої газети

Джерело: Газета “Панорама” від 6 червня 2019 року 

 

Top