Панорама

У п’ятницю,  17 травня, фракція партії “Народний фронт” оголосила про свій вихід з чинної коаліції та закликала до формування нової. Спікер парламенту Андрій Парубій підтвердив припинення існування коаліції й заявив, що, відповідно до Конституції, парламент має місяць на формування нової коаліції.

“Закликаю представників усіх фракцій та груп взяти розпочати консультації з приводу формування нової коаліції. І давайте визнаємо – це була хороша коаліція”, – сказав голова парламенту.

Якщо депутати не зможуть створити нову коаліцію протягом місяця, тобто до 17 червня, то президент отримує право на розпуск парламенту. Водночас, Верховну Раду не можна розпускати в останні 6 місяців її повноважень – цей термін спливає 27 травня.

Таким чином, незалежно від результатів перемовин зі створення нової коаліції, голова держави не матиме можливості розпустити парламент, якщо датою припинення існування коаліції вважати саме 17 травня.

Крім того, сьогодні, 17 травня,  протягом дня з’являється інформація про відставки.

Вже написав заяву Міністр закордонних справ Павло Клімкін. Подала відповідну заяву  Ірина Луценко.  Подав у відставку і перший заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук.

Також ЗМІ повідомляють, що про свою відставку має повідомити і секретар РНБО Олександр Турчинов

 

Top