Панорама

ПОДРУЖЖЯ З ЧЕРНІГОВА – РОМАН БИСЬКО ТА АННА СИДОРОВА – СТВОРИЛИ АЛЬТЕРНАТИВУ НИНІШНІМ РОЗЕТКАМ – «РОЗУМНУ» РОЗЕТКУ «MEREDOT», ЯКА НЕ Б’ЄТЬСЯ СТРУМОМ І ЯКОЮ МОЖНА КЕРУВАТИ ДИСТАНЦІЙНО ЗА ДОПОМОГОЮ WI-FI. ВИНАХІД ЧЕРНІГІВЦІВ ПРОЙШОВ ВІДБІР В АКСЕЛЕРАТИВНУ ПРОГРАМУ «MASSCHALLENGE ISRAEL 2018» І УВІЙШОВ ДО ЧИСЛА 55 ФІНАЛІСТІВ ІЗ БІЛЬШ НІЖ 500 ПРОЕКТІВ-УЧАСНИКІВ З УСЬОГО СВІТУ. ТЕПЕР РОМАН І АННА НА ТРИ МІСЯЦІ ПЕРЕЇЖДЖАЮТЬ У ЄРУСАЛИМ.

За словами розробників, головна перевага їхньої розетки в тому, що технологія виключає ризик ураження електричним струмом і надає користувачам новий рівень комфорту використання.

Вилка з легкістю підключається до точки живлення у важкодоступних місцях і під будь-яким кутом, а якщо користувач випадково зачепить шнур, то вона безпечно від’єднається від точки живлення.

Характеристика «розумна» по відношенню до «Meredot» виправдана тим, що розетку можна підключити до домашнього Wi-Fi і керувати нею дистанційно: вийшов із дому – вимкнув розетки.

Крім того, за допомогою розетки можна ще й дізнатися, скільки саме було спожито електроенергії.

Пристрій складається з передавача, який розміщується в розетці, і приймача, розміщеного у вилці. Вони підключаються безконтактно, тобто за допомогою магнітів.

«Meredot» підходить для використання в житлових будинках, офісах, кафе, готелях і торгово-розважальних центрах, але в першу чергу – у дитячих садках, школах, центрах і студіях сімейного відпочинку, де особливо важлива безпека.

Ідея створити таку «розумну» розетку прийшла в голову Роману Биську приблизно півроку тому.

«Я задумався, чи залишаться через 20 років розетки такими ж, як зараз, – розповідає Роман. – Невже у світі, де електронні пристрої спілкуються між собою, де в «розумних» будинках автоматично регулюються рівень температури, вологість, освітлення, ми, як і раніше, будемо використовувати штепсель? Я зрозумів, що потрібна альтернатива».

Роман – випускник чернігівського політеху, 7 років працював у компанії, що займається виготовленням «розумних» будинків. Над розеткою «Meredot» працювала команда із 7 людей, за просування продукту відповідає Анна Сидорова. «

Півроку тому в нас народилася донечка, і ми почали міркувати над тим, як зробити розетки в оселі безпечними. Це одна з причин, що підштовхнула нас до розробки цієї розетки», – каже молода мама.

Команда приступила до розробки розетки в листопаді минулого року, а робочий прототип представила в квітні 2018-го на щорічній конференції «iForum» у Києві. Перші прототипи команда розробляла в Чернігові в майстра 3D-друку.

Ідея стартапу йому сподобалася, і він також приєднався до команди. Зараз він працює промисловим дизайнером у компанії. Деякі деталі «Meredot» друкували в київській цифровій лабораторії «Fabricator Lab». Плати для «розумної» розетки виготовляли в Чернігові, так само, як і металеві кільця магнітного підключення – їх виточували у звичайній автомайстерні.

28 березня «Meredot» відібрали для участі в програмі «MassChallenge Israel 2018». «Meredot» став єдиним фіналістом з України в ізраїльській програмі – переважно відбір пройшли команди з Ізраїлю, Індії, США і Польщі.

Чернігівці сподіваються, що участь у програмі допоможе їм удосконалити бізнес-модель, вести переговори з лідерами сфери технологій, а також підготуватися до запуску виробництва і виходу на світовий ринок. У майбутньому розробники «Meredot» планують укладати партнерство з виробниками електроніки й хочуть, щоб у перспективі всі виробники перейшли на розетки типу «Meredot».

«Наша технологія передавання енергії може бути використана в тому числі й для заряджання електромобілів», – переконаний Роман. Але розробники вважають, що про вартість розетки поки що говорити зарано, однак розраховують, що різниця в ціні між «Meredot» і класичною розеткою буде порівняна з різницею між Led-лампою і лампою розжарювання

Top