Панорама

Чернігів має славу міста зеленого, екологічно чистого, де вільно дихається і немає відчуття смогу. Щороку обласний центр потрапляє в переможці різноманітних рейтингів найбезпечніших міст України. Екологія – це добре, а як щодо комфорту містян? Бо поки маємо лише два зручні великі парки – Міськсад і Березовий гай та один маленький – вузенькі центральні алеї, що тягнуться від готелю «Градецький» до Валу. Тобто далеко не в усіх районах міста є зелені зони для прогулянок. Маємо на вибір тільки центр або район на вулиці Пухова. А до Міськсаду ще й дістатися треба. Та сама ситуація з парками біля великих навчальних закладів міста. Себто виші є, а парків поруч немає: ані біля педагогічного університету, ані біля політеху.

Та незабаром усе зміниться. Принаймні, біля одного вишу з’явиться комфортна зелена зона. Народний депутат Сергій Березенко анонсує – зручний універпарк на перехресті вулиць Шевченка і Рокоссовського вже в роботі. Наприкінці вересня вже відбулися торги з визначення підрядника, який утеплюватиме фасади двох будинків, розташованих поруч.

Проект парку навпроти Чернігівського технологічного університету передбачає не лише створення паркової інфраструктури (майданчиків, лавочок, «сонячного» дерева з USB-портами для підзарядки пристроїв, Wi-Fi, доріжок, освітлення), а й благоустрій будинків, розташованих поруч, на вул. Рокоссовського, 3 і 5.

Зокрема там заплановане зовнішнє утеплення фасадів, ремонт у під’їздах, облаштування міждворового простору. На одному з будинків з’явиться мурал. Фінансування на ці та інші види робіт виділене за ініціативи Сергія Березенка. Термін виконання утеплення, відповідно до умов тендеру, – до початку листопада поточного року.

«Цей проект, як і всі решта, виконується на умовах співфінансування з містом, – коментує народний обранець. – Він стартує. Гадаю, що за цей рік ми встигнемо виконати всі роботи. І отримаємо прекрасний міні-парк, який відповідатиме європейським вимогам. Ми з вами зараз стоїмо навпроти Чернігівського технологічного університету. Так от, виші такого рівня в усіх країнах Європи мають свою паркову зону, де студенти відпочивають і готуються до пар. І наш сквер буде відповідати цим вимогам».

За словами Сергія Березенка, у цьому проекті намагалися врахувати бажання різних вікових категорій – і студентів, і молодих батьків, і літніх чернігівців, і маленьких дітей, які живуть поруч. Також паркові газони матимуть систему автополиву, за ними будуть наглядати працівники житлово-комунального господарства міста. Про це вже є домовленість

Top