Панорама

Сергій Березенко – мабуть, єдиний народний депутат в Україні, який має довготривалу напрацьовану стратегію роботи з освітянською галуззю, з дошкільними навчальними закладами. І вже три роки поспіль ця стратегія працює, немов годинник. Майже три десятки дитсадків Чернігова отримують допомогу будівельними матеріалами, меблями, технікою, дидактичним приладдям, спортивним інвентарем, облаштуванням майданчиків, басейнів, консультаціями. Здається, ось так і має виглядати на практиці реалізація найкращої інвестиції в наше з вами спільне та якісне майбутнє. І щороку в цьому переліку співпраці з садочками додається нових учасників.

На початку вересня народного депутата запросили до себе в гості батьки вихованців садка № 53. Заклад носить дуже ошатне ім’я – «Центр Софії Русової». Це один із найбільших дошкільних навчальних закладів Чернігівщини. Він працює за незвичною методикою, заснованою на педагогічних доробках відомої української просвітительки Софії Русової: тут практикують особистісно-орієнтований підхід до дитини, плекають почуття патріотизму, гуманізму, людяності, любові до родини й демократизму.

Одначе батьки й колектив садочка говорили з Березенком не про справи минулого, а про сьогодення. У садку нині виховують близько 400 дітей. Тут розташовано (страшно сказати скільки) 16 ігрових майданчиків. Така велика кількість обумовлена тим, що заклад розташований у самісінькому центрі густозаселеного району Ремзавод – ЗАЗ – вулиця Єськова. І ще зводять нові будинки. Навкруги – жодного іншого садка. Тож батьки змушені підлаштовуватися під умови – дітей на вступ до центру записують одразу після пологового.

16 майданчиків

Враховуючи умови та величезну аудиторію, оновлення дитячих майданчиків тут означає можливість нормального функціонування закладу.

Завідувачка садка Лариса Кравченко зауважує: сам колектив докладає чималих зусиль, щоб підтримувати всі 16 майданчиків у робочому й безпечному стані. Їх регулярно оглядають, фарбують, намагаються там, де це можливо, оновити деталі.

«Ми хотіли б змінити наші пісочниці, додати якихось невисоких гірок для малечі, – говорить завідувачка. – Або зробити машинку чи паровозик. Ми теж стараємося – самі шиємо спеціальні чохли для накривання в нічний час пісочниці, щоб уберегти їх від вуличних тварин».

Але саморобні чохли навряд чи прослужать довго, і це Лариса Кравченко розуміє. Тому потрібні кардинальні зміни. У садочка є досвід співпраці із Сергієм Березенком – кілька років тому він допоміг закладу будівельними матеріалами, заміною дверей. Батьки сподіваються, що й цього разу народний депутат простягне їм руку допомоги.

Інна Проценко, представник батьківської громади дитячого садка, зауважує: батьки тим більше покладають на нього надії, бо їм відомі його добрі справи. Сергія Березенка найчастіше згадують у контексті реалізації проекту першого в місті тактильного дитячого майданчика, а також допомоги іншим закладам із купівлею меблів.

«Нашому садку наступного вересня виповниться 45 років, – розповідає Інна Проценко. – І нам би хотілося, щоб цю дату садочок зустрів із оновленими майданчиками. Проблема тим гостріша, що заклад великий, усі групи переповнені, район «спальний» і занадто великий для нього одного. Але… нам би дуже хотілося замінити всі 16 пісочниць і зробити так, щоб вони закривалися, чи оновити всі майданчики з гірками, прибрати небезпечні гойдалки. Що з цього всього можна реалізувати, буде вже вирішувати народний обранець».

Старі гойдалки відпрацювали своє і… набридли

Про нові майданчики мріють не лише дорослі, а й діти. Поки батьки спілкувалися з народним депутатом, діти зовсім поруч бавилися в пісочниці. Ну, як бавилися… Там був у розпалі серйозний проект – будівництво ями для нового гаража. Своє бачення нового майданчика є у 5-річного «девелопера» Дениса Остроуха:

«Хочу тут машинку і майданчик. Свій».

Його «партнер по проекту» Даня Москаленко теж не менш конкретний:

«Тут мають бути нові гойдалки. А чому нові? Бо не хочу гуляти з цими, старими».

Вихователі садка розповідають: попри всю популярність закладу, уже 45 років тут ніхто не оновлював вуличну ігрову інфраструктуру. Пісок і той фактично «антикварний», а так хочеться річкового, приємного на дотик.

«Знаєте, щоразу, як їду містом, бачу такі гарні майданчики скрізь. Якби нам хоч одну таку гірку! Бо все, що є, не просто застаріло, воно набридло дітям. Заохочуємо їх, як можемо, навіть виносний матеріал беремо – машинки, лего, крейду. Але ж майданчик хочеться», – ділиться думками Інна Черніченко.

Сергій Березенко вислухав і малечу, і дорослих. Як батько він добре розуміє своїх «колег» по нелегкій батьківській справі, як депутат зауважує: те, що батьки написали письмове звернення, – це добре, але потрібно ще оформити проектно-кошторисну документацію, віднайти фінансування. Тобто попереду ще купа паперової роботи. Та, попри всю складність завдання, він бере батьківський запит у роботу.

«Центр Софії Русової неймовірний усім: своїми розмірами, тією турботою, якою тут оточують малюків, своїм ентузіазмом щодо підтримки стану старих майданчиків, ну, і, врешті-решт, батьківським запалом. Зроблю все від мене залежне, щоб їм допомогти».

Довідка

У садочку № 53 на обліку перебувають 374 дитини, тут працюють 16 груп. «Центр Софії Русової» практикує виїзну навчально-виховну роботу, активну спортивну діяльність. Торік у рамках святкування Дня міста маленькі вихованці садка побували на екскурсіях в історичних місцях Чернігова – відвідали історичний музей, музей Михайла Коцюбинського, побували в Борисоглібському соборі, на Валу. Також діти взяли участь у флешмобі «Я люблю тебе, Чернігове». Окрім цього, опановують вихованці й екологічні програми, зокрема прогулянки стежкою здоров’я у парку Ялівщина, беруть участь у туристичних іграх біля Стрижня, проводять спортивно-рухливі ігри на свіжому повітрі до Дня козацтва, а в день відкриття зимової олімпіади діти й вихователі каталися на лижах і санчатах

Top