Панорама

Хоч іще тільки травень, проте основні політичні гравці одностайні: неофіційно парламентська передвиборча кампанія стартувала. Хтось уже включився в процес – наприклад, співак Святослав Вакарчук, а хтось іще тільки думає про це, як, наприклад, боксер Володимир Кличко. Заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Березенко висловив сподівання, що команді Петра Порошенка вдасться продовжити шлях реформ уже в новообраному парламенті.

Він відкрито висловився про помилки, зроблені командою під час передвиборчої кампанії, а ще зауважив: усі необхідні висновки будуть обов’язково зроблені.

«Я не хочу зараз коментувати… – сказав нардеп. – Ми обов’язково розберемо всі ті помилки, які були допущені під час виборчої кампанії, під час роботи нашого лідера на посаді президента. Свої висновки зробить, у першу чергу, Петро Порошенко. І ми будемо їх виправляти. Безумовно, ми, як на мене, найперше і найголовніше — не мали належної медійної підтримки для того, щоб донести виборцям, куди рухається країна, чим мають завершитися реформи. І в напіввиконаному стані, на цьому етапі ми зупинилися. Але я сподіваюся, що ми продовжимо наш шлях уже в новообраному парламенті».

На критику, що «Солідарність» має високий відсоток анти рейтингу, Сергій Березенко реагує стримано: «Усі бачили, як вітали, як проводжали чинного президента перед адміністрацією. От і відповідь усім про антирейтинг. Президент уже говорив про те, що він не йде з політики, і в нього ще є дуже багато планів та ідей для розвитку держави».

Як це все вплине на майбутню парламентську стратегію? Сергій Березенко зауважує: політична сила гуртується, вона здатна з гідністю працювати і з новообраним президентом. Це підтвердило й голосування за дату інавгурації – 20 травня сказали «так» 315 народних депутатів.

«Це все засвідчує: Порошенко і його команда жодним чином не тримаються за булаву й ні від кого її не ховають. Зважаючи на нашу рішучість, фракція могла ухвалити навіть 18 або 19 травня, якщо б за них проголосували в сесійній залі. Цього не сталося, і не останнім чином – завдяки емоційним виступам Оксани Білозір, родичі якої були репресовані, та Юрія Шухевича, політв’язня і сина Героя України Романа Шухевича, як зауважила Ірина Луценко».

Сергій Березенко підкреслив, що вважає 20 травня прийнятнішим, і підтримав саме цю пропозицію, бо 19 число – День пам’яті жертв політичних репресій. І чимало жалобних заходів планувалося заздалегідь. Єдине, про що шкодує, – на 20 травня не встигнуть приїхати всі іноземні делегації.

Нардеп Березенко до новообраного президента ставиться з повагою, бо такого лідера обрали виборці.

«Йому дали великий кредит довіри, – констатує народний депутат. – Це сподівання великої кількості українців, що відбудуться зміни на краще. Дивним є те, що в кожного українця свої уявлення, як ці зміни мають відбутися за президента Зеленського. Він ще жодного разу не пояснив, а що саме буде пріоритетом у його роботі? Він говорить про загальні речі, про добробут у країні, про припинення війни. Ми не знаємо його чіткого плану наступних кроків. Мені б хотілося, щоб він запрезентував, що саме визначає як пріоритет на найближчий рік. Якщо це буде збігатися з нашими програмними засадами, а це обов’язково рух у Європу, інтеграція в ЄС, долучення до НАТО, то ми будемо підтримувати. Якщо ні, то ми будемо міняти позицію в процесі роботи».

Окрім того, «Солідарність» підтвердила свою вірність патріотичним засадам, повторно не надавши голоси підтримки постановам Вілкула, Дунаєва, Скорика та решти ініціаторів, якими ці народні депутати хотіли відтермінувати підписання спікером закону про мову. Урешті-решт документ отримав підпис Голови Верховної Ради, а згодом його підписав і Президент України.

«Тому я ще раз наголошую: президент точно залишається в політиці, – сказав Сергій Березенко. – Він уже увійшов в історію як людина, що зробила величезну кількість реформ, більше, ніж за всі попередні роки незалежності, починаючи з 1991 року. Я думаю, що історія дасть оцінку його роботі. Але він енергійна, повна сил людина, він має змогу, можливо, якийсь період перепочити, знайти час для себе й для своєї родини – і знову в бій як лідер нашої політичної сили».

Також у «Солідарності» підкреслюють: цієї осені будуть єднати всі проєвропейські сили. Усіх громадських діячів та організації, політиків і експертів, які сповідують ті ж принципи, що й блок, запрошують спільно йти на вибори єдиним фронтом.

Нагадуємо, що парламентські вибори заплановані на 27 жовтня 2019 року, відповідно до закону про вибори народних депутатів України.

Згідно з нормами цього документа, ЦВК повинна офіційно оголосити про початок виборчого процесу не пізніше 28 липня. Самовисування кандидатів і висування партіями стартує 29 липня.

Претенденти на депутатські мандати завершують висування до 9 серпня і подають документи до ЦВК для реєстрації не пізніше 13 серпня. Реєструвати кандидатів припинять 18 серпня

Top