Панорама

Непроста розмова про складні речі – таким видався ефір із Наталією Влащенко та народним депутатом Сергієм Березенком на телеканалі «ZIK». Наводимо уривки програми «HARD». Телеведуча, відома своїми гострими запитаннями, цікавилася стратегією команди президента в другому турі.

Сергій Березенко відповідав:  Ми налаштовані на роботу, і все залежить від того, як пройдуть ці дні. Від того, чи будуть дебати, чи обміняються кандидати думками – такий і буде результат. Ми віримо в перемогу.

Як на мене, той пласт реформ, які підняв Петро Порошенко і уряд, до яких він має безпосереднє відношення, він є величезним. Вдумайтеся: ми за ці 5 років почати реформувати місцеве самоврядування, вводячи поняття децентралізації, в тому числі й через конституційні механізми, ми почали змінювати судочинство, фактично формувати нову судову вертикаль, і завершили ланку, створивши Антикорупційний суд. Ми провели пенсійну реформу. Ми провели освітню реформу. Енергетичну реформу. Ми зараз на середині медичної реформи. Безумовно, вони всі болючі для громадянина. Ви згадайте Бальцеровича. Його шокова терапія абсолютно не сприймалася поляками. Але він зміг підняти золотовалютні резерви, додати півтора мільйона робочих місць для поляків. Він фактично побудував основи і фундамент тієї Польщі, якою зараз поляки пишаються».

– За скільки років Бальцерович провів реформи?

– Це було декілька його підходів, наскільки я пам‘ятаю – на посаді міністра фінансів, віце-прем‘єра уряду, але його потім не сприймали роками. Не сприймало польське суспільство. Але зараз визнають: це були найкращі часи.

Ми зараз у такій самій ситуації знаходимося. Згадайте де Голля. Він створив сучасну Францію, але пішов із посади після пікетів і страйків студентів.

– Пенсійна реформа? А в чому вона для людей відбулася? В тому, що моя мама отримує 1200 гривень пенсії?

– Це неможливо. Вона повинна отримувати мінімум 1500 гривень, тому що мінімальна пенсія зараз така.

– Ну, 1500. Ви вважаєте, що таких грошей достатньо?

– Абсолютно мало. Але маючи країну в такому стані, як ми її отримали 5 років тому, нічого не можна було зробити в одну секунду. І ви це прекрасно розумієте. Всі ці країни, європейські, успішні, про які ми говоримо, вони ж всі не воювали…

– До речі, ви говорили про енергетичну реформу – це ж про тарифи…

– Ні, ми говоримо про те, що жодного кубічного метру газу з російської труби! Це принципово! Нас тримали постійно за горло.

Послухайте, якщо ви вважаєте, що в Україні є людина чи група політиків, які би могли країну, яка на своїх рахунках у казначействі мала трошки більше 100 тисяч гривень після того, як утік Янукович, зробити більше і могли це зробити абсолютно по-іншому – я буду радий із такими людьми познайомитися. Але ви не забувайте, що ми жили в період російської агресії, фактично прямих бойових дій, наші солдати воювали абсолютно непідготовлені на той момент. Воювали з країною-агресором проти регулярних частин російської армії… Ми не були готові до такого повороту подій. На сьогодні ми маємо армію, яка в середньому отримує заробітну плату – солдат на передовій отримує не менше ніж 20 – 22 тисячі гривень. Ще трохи і ця сума буде дорівнювати 1000 доларів США. Ви згадайте, в якому стані були бійці на передовій у 2013 році? В кирзових чоботах і тільки з саперною лопаткою.

– Це прекрасно, що за ці 5 років таки спромоглися зробити армію, організувати для них нормальну їжу, нормальну форму…

– Ми мусили це зробити. І не тільки. Ми зробили все по НАТОвському стандарту: підготовку, озброєння. Ми зробили колосальну роботу. Дійсно тоді Крим не було кому захищати. Було 8 тисяч більш-менш підготовлених бійців. У нас зараз десятки тисяч повноцінно підготовлених солдатів, підготовлених тільки на передовій. І сотні тисяч чекає мобілізації.

– Щодо медичної реформи…

У мене в Чернігові, починаючи з жовтня минулого року,  лікарі на первинній ланці сьогодні отримують усі без винятку середню зарплату 13 – 15 тисяч гривень. А ще півроку тому вони більше ніж на 5 – 5,5 тисячі не могли розраховувати. Це результати роботи? Безумовно. І таких людей – величезна кількість по всій країні.

27 мільйонів підписали декларації зі своїм лікарем. За кожного пацієнта держава оплачує лікарні чи амбулаторії кошти. Це світовий приклад роботи в медицині. Так працює National Health Service у Великій Британії. Це набагато краще, ніж стара радянська система.

Сергій Березнеко впевнений, що реформи необхідно продовжувати. А призупинення перетворень загрожує благополуччю кожної української родини.

Повністю програму програми «HARD» із Наталією Влащенко можна подивитися на сайті «Zik.ua»

Top