Панорама

Видання «Слово і Діло» пропонує подивитись, яких законів та нових правил слід дотримуватися з червня 2019 року.

З 1 червня ціна на природний газ для населення зросла на 5,2% до 8,63 грн за 1 куб. м. За даними Асоціації газового ринку України, в червні «Нафтогаз» відпускатиме газ для потреб населення за ціною 6 299 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ і транспортування й розподілу), що на 5,2% вище, ніж у травні. Кінцева ціна газу має становити 8 627,01 грн за 1 000 куб. м. Проте ціни будуть різними в кожній області.

При цьому газ для промисловості в червні подешевшав на 7,9% для тих, хто закуповує газ на умовах передоплати. «Нафтогаз» пропонує газ за ціною 5 803 грн/тис. куб. м (без ПДВ і витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

Для тих, хто закуповує газ без передоплати, ціна знижується на 7,6% (до 6,423 тис. грн за 1 тис. куб. м). 

З 3 червня в Україні офіційно почала діяти нова редакція Українського правописуВін має замінити редакцію від 1992 року. З цього моменту рекомендується застосовувати норми та правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема в офіційно-діловому стилі мови.

Ще одна новація – тепер під час касового обслуговування в банках можна використовувати цифровий підпис та цифрову печатку. Користуватися цими благами цифрової цивілізації можуть як юридичні особи, так і фізичні особи-підприємці.

До того ж змінилися правила зняття готівки в банках. Банки можуть вимагати підтверджувальних документів, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, як закупівельний акт чи відомість, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого чи сплаченого на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, кредитний договір, а також договори поставки, транспортування, зберігання чи інші звітні документи

 

Top