Панорама

Квітень вважається найдивовижнішим весняним місяцем. Хоча в цей час погода дуже мінлива, однак синоптики вже визначили, якою вона буде. Проте важливо розуміти, що прогнози не можуть бути точними – це лише припущення.

У давні часи до прикмет про погоду наші пращури ставилися серйозно. І в наш час люди мають довіру до вікових спостережень.

– Якщо сніготанення почалося активно на початку місяця, то посередині квітня можна чекати заморозків. Коли танення заметів починається з середини квітня, то цей процес закінчиться швидко.

– Якщо в цей весняний місяць часто йдуть сильні дощі, то в літній сезон можна очікувати великого врожаю грибів.

– Коли на нічному небосхилі багато зірок і дуже ясно, то на ранок активізуються заморозки.

– Квітень – визнаний «обманщик», адже впевнено сказати про погоду навіть на один день неможливо.

Народна мудрість стверджує: протягом доби можна спостерігати 7 різних режимів погоди – це може проявлятися в опадах, посиленні вітру, зміні температури.

– Цвітіння черемхи – це завершальний етап заморозків і холодів. Після того, як дерево покриється квітами, настає літо і, відповідно, спека.

Фахівці в галузі гідрометеорології склали попередні прогнози, яким може бути прийдешній квітень. Синоптики не радять українцям ховати в шафу теплий одяг. Перші дні місяця будуть малоприємними: опади покриватимуть землю практично протягом усього дня. Надмірні дощі посприяють таненню снігу, але вони можуть стати причиною застуд.

До 10-го числа побачити на термометрах більше +8 градусів малоймовірно. Перша декада квітня буде помірно холодною. Уночі підвищується імовірність заморозків.

Після 15-го числа сприятливіший прогноз: на термометрах можна буде бачити до +15 градусів. А до кінця місяця українці можуть насолоджуватися +18–20 градусів. Із середини місяця імовірність частих опадів знижується, дощі стануть короткочасними та рідшими.

У південній частині країни потепління до +12 градусів буде вже після 8-го числа. А в північній частині такою температурою можна буде насолоджуватися після 20 квітня

Top