Панорама

У 4 рази рідше ніж торік на прибирання чернігівських вулиць від снігу, цього року виїздила техніка комунального підприємства АТП-2528. Про це сказав начальник підприємства Руслан Волок журналістам UA:Чернігів.

«Така аномальна зима була, що цьому році ми виїхали разів 10. І в основному це було посипання вулиць, підмітання не було – не було стільки снігу. Якщо порівняти в минулим роком, то до 40 разів виїздили», – каже начальник цеху прибирання.

З його слів, щороку взимку підприємство наймає додаткових сезонних працівників для очистки снігу. Цьогоріч їх у цеху прибирання працювало 84 людини, 70 з них – відповідальні саме за очистку снігу та посипання вулиць піском та сіллю.

«Цієї зими ми зібрали повний комплект людей, як ніколи. В нас кожної зими не вистачає людей. А в цьому році дуже все добре склалося».

Зарплатня у водіїв снігоприбиральних машин та трактористів погодинно-преміальна: перед кожним виїздом вони отримують шляхового листа, – скільки відпрацював, стільки і отримує. Через відсутність снігу, а значить і роботи, їх місячна зарплатня скоротилась приблизно втричі, порівняно з минулим сезоном.

«Якщо взяти початок 19-го року, кінець вісімнадцятого (грудень місяць), але найбільше працювали на початку 2019. Ну от тоді зарплатня у трактористів була біля 17 тисяч, це ті, в яких було мало вихідних і багато часу напрацьовано. І водії десь тисяч до 15-ти отримували. В цьому році – 5-7», – каже Олександр Войтенко.

Начальник підприємства Руслан Волок каже, скільки грошей зекономили, поки не рахували. Однак, якщо за 2018 рік АТП-2528 витратило 11 тисяч тонн піщано-сольової суміші та 4 тисячі тонни солі, то цієї зими зекономили так, що суміші вистачить на наступну.

«У нас зараз на залишках майже 7 тисяч тонн піщано-сольової суміші і майже 1,5 тисячі тонн солі, це вже ми не будемо закупати цей об’єм на 2020 рік. Це вже зменшиться об’єм, буде вже економія коштів в 2020 році» – каже Руслан Волок 

Top