Панорама

Працівники всіх українських спиртозаводів, які входять до складу державного підприємства «Укрспирт», розпочали минулого тижня безстроковий протест. Масові акції з перекриттям руху на автошляхах відбулися в понад десяти областях.

На Чернігівщині, зокрема, на київську трасу в Кіптях вийшли понад сто заводчан. Ініціатори – профспілка – таким чином намагаються привернути увагу до проблеми, невирішення якої, на їхнє переконання, загрожує значними втратами: для понад 5 тисяч працівників – втратою роботи, для держави – прибутків і контролю за якістю спирту, для світу в цілому – втратою української горілки як явища.

Вимога до влади – не допустити знищення спиртової галузі України. Спиртовики переконані, що державне підприємство «Укрспирт» хочуть довести до банкрутства й підвести під приховану приватизацію.

За ініціативи Державної фіскальної служби заблоковано всі банківські рахунки держпідприємства. А виконавча служба намагається стягнути понад 186 мільйонів гривень «штрафу», незважаючи на те, що рішення, за яким було накладено стягнення, скасоване в суді.

Про схему знищення підприємства розповів на прес-конференції в Києві голова об’єднаної організації профспілки АПК ДП «Укрспирт» Віталій Сосницький. Відтак профспілка ДП «Укрспирт» вирішила і розпочала страйк, і на Чернігівщині також.

До протестів долучилися працівники філій державного підприємства, які працюють у регіоні. Близько сотні працівників трьох підрозділів ДП «Укрспирт» в області (Чемерське, Ковальовське та Новоборовицьке) перекривали рух на автошляху міжнародного значення Київ – Чернігів – Нові Яриловичі. Акція мала попереджувальний характер. Проте в разі, якщо вимоги трудових колективів не будуть почуті, працівники обіцяють блокувати урядовий квартал

Top