Панорама

Уляна Супрун свій черговий допис у Фесйбук присвятила палінню.

Посадовиця пише, що в Україні та світі стають дедалі популярнішими різноманітні продукти, які пропонують як кращу альтернативу звичайним цигаркам.

Наприклад, технологієя “heat-not-burn”.

“Загалом за дев’ять останніх років (2008-2017) поширеність куріння в Україні скоротилася з 25,6% до 18,7% . Аналогічна тенденція спостерігається і в світі, що дає привід для оптимізму. Водночас виробники тютюнових виробів постійно винаходять різноманітні наукові та маркетингові технології, які могли б дозволити їм не зменшувати рівень продажів та прибутків. І одна з таких технологій – це “heat-not-burn” або “нагрівання-не-горіння””, – пише Супрун.

Основна відмінність технології “нагрівання-не-горіння” у порівнянні зі звичайними цигарками у тому, що вона начебто лише нагріває тютюн, не спалюючи його. Через що багато людей вважають, що це нівелює негативний вплив куріння.

Натомість  вчені виявили, що відсутність горіння все одно не захищає від шкідливих сполук, які є у димі. Наприклад, різниця у вмісті деяких канцерогенів (таких як, формальдегід, акролеін) є співмірною. Ефекту нагрівання цілком достатньо для виділення шкідливих речовин, які труять організм людини так само, як це відбувається під час куріння звичайної сигарети.

“Крім того, у тютюні, якій люди курять за допомогою “нагрівання-не-горіння”, міститься нікотин у дозах схожих до звичайних цигарок. Той самий нікотин, який викликає залежність та чинить негативний вплив на здоров’я”, – зазначила в.о. Міністра охорони здоров’я

Top