Панорама

Тридцять різних міст України обрали Чернігів для вивчення досвіду створення умов для посилення туристичної привабливості міста. 10-11 липня саме в Чернігові Асоціація міст України провела навчання на цю тему в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів для посадових осіб органів місцевого самоврядування «Маршрути успіхів».

Делегати – міські голови, їхні заступники, керівники підрозділів, які відповідають за розвиток культури і туризму в своїх містах. Доповідачі – представники Управління культури і туризму Чернігівської міської ради, а також відомі чернігівські історики та ентузіасти, які придумали і втілили оригінальні та цікаві для туристів ідеї. Наприклад, про шлях утілення своєї ідеї вивчення та перетворення на туристичний бренд цікавої дерев’яної архітектури Чернігова гостям розповів чернігівець Станіслав Іващенко. Він не тільки створив рік тому перший в Україні онлайн-музей дерев’яної архітектури Чернігівщини й розробив маршрути екскурсій найцікавішими «родзинками» такої архітектури нашого міста, а й нещодавно вперше провів бігові екскурсії ними.

Поспілкувалася з делегатами і художній керівник студентського театру «EX LIВRIS», доцент НУЧК «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Марина Каранда. Вона розповіла про досвід цього театру, зокрема, у проведенні анімаційних екскурсій містом.

Цього ж дня гості міста побували на одній із таких екскурсій на території Дитинця. Також делегати відвідали Болдині гори (Антонієві печери, Троїцький собор із дзвіницею) та район міста зі зразками історичного дерев’яного мережива. Розповідали про перші два з них відомі чернігівські історики й екскурсоводи Олександр Бондар і Володимир Пилипенко. Відвідали гості й Чернігівський туристично-інформаційний центр, а також нещодавно реконструйований міський пляж «Золотий берег» та ознайомилися з роботою інклюзивного транспорту на пляжі

Top