Панорама

Чернігівський клуб “Десна” на своїй сторінці у Фейсбук презентує візит до Чернігова Христо Стоїчкова.

Це болгарський футболіст, нападник. Володар золотого м’яча (1994) та золотого бутса(1990). Лауреат Ювілейної нагороди УЄФА як найвидатніший болгарський футболіст 50-річчя (1954-2003).

Разом з Олегом Саленком став найкращим бомбардиром Чемпіонату світу з футболу 1994 року забивши 6 голів.

Стоїчков вперше проявив себе граючи за софійський ЦСКА. В одному з матчів Кубка Кубків проти Барселони він зробив за матч хет-трик, і Йоган Кройф наполіг на тому, щоб Стоїчков перейшов в Барселону. Він перейшов у 1990 році за $4,5 млн. В перших трьох сезонах Христо забив 60 голів, але з’явились плітки про його перехід у іншу команду у зв’язку з суперечками з Кройфом.

Найвищий зліт кар’єри Стоїчков пережив у 1994, Збірна Болгарії дійшла до півфіналу Чемпіонату світу, а він був визнаний найкращим гравцем року у Європі. Але по причині попередніх суперечок він на рік перейшов в італійську Парму, і повернувся в Каталонію коли Кройфа вже не було. В кінці кар’єри Стоїчков грав за Чикаго Файр, в складі цієї команди він виграв Кубок США з футболу.

У 2004 році Стоїчков став головним тренером Збірної Болгарії з футболу. У 2007 він очолив іспанську Сельта, а після цього клубу він очолив Мамелоді Сандаунз. У 2012 році Христо Стоїчков очолив болгарський Літекс, а частину 2013 року пропрацював гловним тренером ЦСКА (Софія).

Зустріч з легендою футболу  відбудеться у вівторок, 8 травня, в приміщенні культурно-ділового центру “Світогляд”, за адресою проспект Перемоги 108а. Початок зустрічі о 16:00

Top