Панорама

Діти з групи раннього віку чернігівського дитсадка №60 здають кров на гепатит А. На цю хворобу там захворіла  помічниця виховательки. Спочатку занедужала її дитина, яка навчається у 7-й чернігівській школі. Відтоді жінка на роботу не ходила, розповіла завідувачка дитсадка Зоя Плугова журналістам UA:Чернігів. 

У садок поки  не приймають «новеньких», не пускають сторонніх і просять батьків забирати дітей через окремі виходи з груп. У зв’язку з хворобою тут ввели обмежувальні заходи.  

Завідувачка дитсадка розповіла: «Людина мені 12 листопада зателефонувала ввечері додому, каже щось моїй дитині погано, температура. Але симптомів гепатиту не було, бо до цього у нас медсестра провела навчання – уже у нас був наказ управління освіти по заходам у 7 школі, і ми знали, на що треба звернути увагу. 13 листопада дитина симптомів ще не показувала, але аналіз крові показав, що гепатит».

З 12 листопада – відтоді, як її дитина захворіла, помічниця виховательки на роботу не ходила – брала спочатку лікарняний, потім відпустку.

Зоя Плугова каже, про те, що дитина їх працівниці захворіла на гепатит, повідомили в лабораторний центр. У групі, де вона працює, провели дезінфекцію, посилили дезрежим, у всьому дитсадку кожного дня обробляли ручки на дверях. Карантин не вводили, оскільки осередку епідемії в садку нема, каже директорка. 2 дні тому помічницю виховательки госпіталізували із гепатитом А.

Разом із жінкою захворіла і друга її дитина, теж учень 7-ї школи. Після цього у 60-му дитсадку ввели обмежувальні заходи – враховуючи інкубаційний період гепатиту, до 17 грудня.

«Проведена дезінфекція – м’яких іграшок і килимів і нема, ми ще зняли в листопаді, тому обробка приміщення – стіни, підлога, посуд, все це зроблено. Іде дослідження на сьогодні крові співробітників харчоблоку, цієї групи і дітей».

Нагадаємо, що у жовтні в 7-й чернігівській школі стався спалах гепатиту А. Карантин там не вводили, навчання зупинили на тиждень. Відтоді, за даними обласного лабораторного центру, у школі захворіли 30 дітей та 11 дорослих. Після цього гепатит типу А виявили у двох вихованців дитсадків – 45-го та 69-го. В обох випадках діти заразилися від родичів із 7-ї школи

Top