Панорама

У Чернігові суд виправдав екс-начальника КП «Новозаводське» В’ячеслава Николенка, якого обвинувачували у службовій недбалості, що призвела до обвалу стіни у гуртожитку по вулиці Попудренка, 16 у грудні 2016 року. Тоді під завалами будинку  загинула 25-річна дівчина, ще сім мешканців госпіталізували. Збитки, завдані внаслідок обвалу, були оцінені у 27 мільйонів гривень.

Відповідне рішення ухвалив Новозаводський районний суд Чернігова ще минулого тижня.  Також суд відмовив у задоволенні позову прокуратури і потерпілих внаслідок обвалу щодо відшкодування моральних і матеріальних збитків. Арешт, накладений на будівлю гуртожитку, скасований.

Водночас Новозаводська райрада виділяла гроші на капітальний ремонт житлового фонду в районі на 2016 рік у сумі 7,8 мільйонів гривень. Однак ремонтні роботи в цьому гуртожитку проведені не були. При цьому стороною обвинувачення не доведено, що Николенко був зобов`язаний внести у 2016 році будівлю гуртожитку в уточнені титульні списки об`єктів на капітальний ремонт, але через несумлінне ставлення до своїх обов`язків цього не здійснив.

В експертному висновку вказується, що «руйнування будівлі сталося в результаті нерівномірних деформацій ґрунтової основи, спричинених відсутністю вимощення по периметру, постійними витоками побутових вод у підвал, не приєднанням трубопроводу стоків з душової до загальної системи водовідведення, відсутністю системи вентиляції, незадовільним станом інженерних мереж, а також відсутністю належної експлуатації житлового будинку, що виражалося у несвоєчасному виконанні попереджувальних ремонтно-будівельних робіт»

Джерело: УНІАН

Top