Панорама

У Чернігові стартували спеціальні випробування комплексу некерованого ракетного озброєння Б8В8МСБ на гелікоптерах Мі-2 МСБ. Також триває етап державних спільних випробувань комплексу протитанкового керованого ракетного озброєння «Бар’єр-В» на гелікоптері Мі-8 МСБ-В, повідомляє АрміяInform.

Як зазначається, робота пов’язана з бойовим застосуванням телеметричних ракет для оцінки характеристик роботи системи керування комплексом.

Як пише mil.in.ua, блоки Б8В8МСБ розроблені та виготовлені підприємством “Мотор-Січ”, на гелікоптерах Мі-2МСБ призначені для відстрілу некерованих ракет калібром 80-мм (наприклад вітчизняні РС-80 “Оскол”), кожен на вісім штук.

Випробування розпочались у 2017-у році, коли були проведені дослідні випробування цього комплексу. Тодішні попередні висновки позитивні: техніка працювала штатно, заявлені характеристики підтверджено, зауважень до роботи систем немає.

Випробування комплексу «Бар’єр-В» проводяться на вертольотах Мі-8МСБ-В з перспективою адаптація на гелікоптерах типу Мі-24.

Випробувальники озвучують низку переваг вітчизняного комплексу, зокрема принцип наведення зовсім інший: у «Штурм-В» була радіокомандна лінія, зараз – лазерний канал керування з телевізійним і тепловізійним каналами – це забезпечує застосування як вдень, так і вночі. Також є елементи, що зменшують похибку системи керування.

Мі-8МСБ-В оснащений оптико-електронним модулем для виявлення цілі та наведення ракети (ПМ-ЛКТ), розробки та виробництва Державного підприємства НВК “Фотоприлад”

Top