Панорама

У Чернігові на один публічний простір стало більше – у самісінькому центрі міста – на вул. Чернишевського, 3 – запрацював «Відкритий офіс» команди Петра Порошенка. Його урочисто відкрили 6 березня.

Що це за установа, для кого вона працюватиме, кому допомагатиме? На всі ці запитання нам дає відповідь керівниця установи Діана Вусата.

За її словами, цей офіс – щось на зразок прозорої приймальні, куди може звернутися кожен чернігівець. «Відкритий офіс» спеціалізуватиметься на інформації, яка має важливе соціальне спрямування. Зокрема надаватиме ґрунтовні дані стосовно діяльності Президента України, його команди, працюватиме над розвінчуванням неправдивої інформації. Також тут можна буде отримати будь-які агітаційні матеріали стосовно кампанії Петра Порошенка, переглянути соціальні ролики з даними про те, які зміни відбулися в Україні протягом останніх 5 років, наскільки змінилася наша армія, оборонний блок, соціальний сектор, управлінський, медичний тощо.

«Мало хто може посперечатися з тим фактом, що ми стали кардинально іншою країною. Наша армія, поліція, дипломатія – усе змінилося і в кращий бік. Відгуки, які ми отримуємо ззовні, – фантастичні. З Україною почали рахуватися всі країни чільної вісімки. Зусилля президента і його команди визнає цілий світ. От тільки в самій Україні ми цього не розуміємо. Ми й досі сумніваємося у власних успіхах. Бо працює пропаганда як 5-ї колони, так і з Росії. Із цим потрібно боротися. Для цього і створений цей офіс», – розповіла Діана Вусата.

Також важливо розуміти й те, якою може стати Україна в найближчі 5 років. На жаль, і досі існує загроза, що всі позитивні зрушення, яких досягла Україна за президентства Порошенка, можуть бути згорнуті. Мова йде не лише про економічний напрям, а й про реальну загрозу російської агресії скрізь по Україні. Це все дуже серйозні речі, жартувати з якими в жодному разі не можна. Досить лише поглянути на приклад Білорусі, де вже готуються ввести спільну з Росією валюту – рубль, де є російський військовий контингент, де на вулиці хапають та ув’язнюють українських громадян. Важко уявити, що з російською загрозою будуть боротися ті кандидати, які вже сьогодні готові приповзти на колінах до Путіна. Єдиний вибір, за якого країна й далі рухатиметься у проєвропейському напрямку і з гарантіями безпеки, – Порошенко.

Також в офісі охоче прийматимуть пропозиції та ідеї від громадян стосовно поліпшення життя в місті та країні. Загалом чернігівський «Відкритий офіс» працюватиме від 9-ї до 20-ї години щодня без перерв і вихідних. Графік досить жорсткий, варто зауважити, що в аналогічних закладах в інших містах робочий час коротший.

На церемонію відкриття завітав і почесний гість – чернігівський окружний депутат Сергій Березенко. Він пояснює: відкриті офіси з’являються по всій країні. У кожному обласному центрі, у кожному окрузі працюватиме саме така установа. Загалом майже дві сотні.

«Для чого? Для того, щоб максимально прозоро й відверто провести діалог з українцями, поговорити відверто на тему, якою має бути Україна. Поговорити про те, які ризики стоять перед Україною, і розібратися, що ж це таке – бути Президентом України. Що означає формувати державу як націю, вести вперед, відігравати роль лідера. Тому що зараз дуже часто експлуатується слово «слуга». Напевно, кожен би хотів мати такого слугу, який за тебе все виконує. Але в такому випадку ти все одно повинен спрямовувати цю людину. Але ж президент – це той, хто лідер і хто веде націю».

 

Економіка на підйомі

Сергій Березенко переконаний: жоден кандидат, окрім чинного президента, не говорить зі своїм виборцем про долю України на найближчі 5 років. У сучасному суспільстві майже немає дискусії про подальшу перспективу нашої країни. Нардеп зауважує: сучасні медіа перетворили сприйняття реальності на те, хто в кого кине більше бруду і посміється з цього. Свобода слова в Україні нині більше схожа на кошмар, оскільки на жодного президента в історії незалежної країни не виливали стільки бруду, як на Порошенка. На жаль, це впливає і на розуміння реформ українцями. Через тотальну критику чимало хто не помічає позитивні зміни, а їх багато сталося за останні 5 років.

«Сьогодні активно проводиться технологія фейкових новин, провокацій, цим заповнений віртуальний і телевізійний простір. Це все не можна ніяк побороти, окрім як щирою та відвертою розмовою. Цього не треба боятися. Тому ми й хотіли презентувати наш «Відкритий офіс», і говоримо: ми готові до діалогу. Тому я прошу чернігівців: говоріть із сусідами, говоріть один з одним, обмінюйтеся думками, дискутуйте, ми теж робимо помилки, але наша перевага в тому, що ми можемо почути один одного. Ми можемо зустрітися, і в цьому прекрасному офісі зокрема», – аргументує Сергій Березенко.

Нардеп говорить: країна нині на підйомі в економіці, збережена її цілісність. На армію витрачаються рекордні 5,4% від ВВП. Але тепер цього замало: потрібні кращі показники, це зрозуміло. У гонитві за європейськими стандартами не варто вестися на солодкі обіцянки популістів, що все буде одразу.

Є реальність, і вона говорить: або Порошенко, або занепад. Ця теза справедлива й стосовно розвитку регіонів, де вперше за роки незалежності запрацювала на повну потужність децентралізація. Є ще більші плани й задуми стосовно тих позитивних кроків, які чекають країну в наступні роки, та для цього потрібен головний чинник – Порошенко. Сергій Березенко скрушно підмічає: буде важко, цього ніхто не приховує. Але такі реалії буття – треба важко працювати заради процвітання країни.

«Молочних рік із кисільними берегами не буде. Ми маємо бути свідомі цього. Але кожен рік крок за кроком нашою командою спільно з міською владою робить Чернігів кращим – робимо те, чого не робили десятиліттями. Ми змінюємо медицину. Безумовно, ще не все зробили, це зрозуміло, і навряд чи встигнемо за наступний рік. Але в первинній ланці сімейні лікарі отримують хорошу зарплату, 24 мільйони українців підписали декларації. Торік у вересні нам ніхто не вірив, а сьогодні сімейні лікарі почали отримувати в середньому по галузі 14-15 тисяч гривень. Та й цього недостатньо. Ми не подбали ще про лікарів вторинної і третинної ланок. Ці люди роблять величезну справу – вони рятують життя, і цей етап, відповідно до програми дій, буде з наступного року. У 2019-му ми повинні підготуватися».

 

Що зробили Порошенко і його команда для розвитку Чернігівщини?

Яким чином вплинула на розвиток економіки міста реформа децентралізації влади? Чернігів отримав колосальні кошти – міський бюджет зріс у 4-5 разів порівняно з 2013 роком. Гроші на місцях означають ремонти інфраструктури, доріг, установлення дитячих майданчиків, закупівлю медобладнання тощо. Децентралізація є найуспішнішою реформою України, бо вона показує відмову від амбіцій у Києві: 52% всіх грошей, які збирає держава, тепер залишаються на місцях у вигляді податку з доходів фізичних осіб, податку на землю, податку на нерухомість, акцизів. 48% ідуть у державу: на армію, на державний апарат, на силовий блок тощо. І це правильно, переконаний Березенко, бо від цього виграє громада, оскільки на місцях знають краще, куди витратити свої гроші. Ці дані є у «Відкритому офісі», із ними може ознайомитися кожен.

Інший приклад – вдала взаємодія органів місцевого самоврядування і виконавчої гілки влади в Києві. Сергій Березенко зауважує: він щойно приїхав із чернігівської 7-ї школи, де капітально відновлюють спортивний зал. На умовах співфінансування проект отримав кошти (50% ініціював Сергій Березенко, 50% – із бюджету міста). Тендер виграв місцевий підрядник.

«У цих же працівників, які роблять ремонт, діти навчаються в 7-й школі. Я впевнений, що вони будуть переживати за те, скільки додали в розчин цементу, якої якості цегла, яке буде опалення, бо там будуть бігати їхні діти. І що ми маємо в підсумку? Залучили кошти на розвиток спортивної інфраструктури міста, роблять це все чернігівські майстри, вони заробляють гроші й несуть до своїх сімей, і їхні ж діти потім підуть у цю школу».

Якщо проводити таку політику з року в рік, то можна досягти великих змін у масштабах країни, вважає Сергій Березенко. Головне – не припиняти це робити. Детальніше про оновлення спортзали в 7-й школі читайте в наступному номері «Панорами».

Загалом «Відкритий офіс» існує для комфортного спілкування, де за чашкою кави можна отримати відповіді на свої запитання, інформацію, розраду, познайомитися з програмою кандидата в Президенти України Петра Порошенка, дізнатися реальний стан економіки, подискутувати, переглянути фільми. Але найперша мета – все ж спілкування. І головне, зауважують в офісі, варто нагадати своїм друзям і сусідам: у неділю, 31 березня, не втратити свій шанс, не проспати й не забути виконати громадянський обов’язок, а сходити і проголосувати

Top